DEMİR TAVINDA DÖVÜLÜR!

Nazilli’de 3 dönem belediye başkanlığı yapmış ‘Efsane Başkan’ olarak tanınan sayın Esat Ergüler’in başkanlıktaki ilk aylarıydı. Uygun bir zamanda, Gazeteci olarak ziyaretine gitmiştim.

Kendisine 2 soru sormuştum. İlk olarak “Başkanım 6 aydır hiç yatırım yapmadınız neden?” diye sormuştum. İkincisi de “Belediyede karşılaştığınız en önemli sorun nedir?” demiştim.

Sayın Ergüler, “Belediyeyi ticari zihniyetle yönetmek istiyorum. DEMİRİN TAVINDA DÖVÜLDÜĞÜNÜ UNUTMAYALIM” Abi diye söze başlaması dün gibi aklımda.

“Belediyenin durumunu ortaya koymadan, borç-alacak durumunu öğrenmeden işe başlamam. İlk yıl bunlarla uğraşacağım. İkinci üçüncü yıl yatırımlarını programlayacağım. Son senede seçimi düşüneceğim” demişti.

7 MİLYON LİRA BIRAKTI!

Esat Ergüler’in 3. döneminde yani 13’üncü yılında sonraki belediye başkanı Aytekin Kaplan’a bıraktığı borç değil, bankalardaki 7 milyon liraydı.

İkinci sorumada “abi” diye başladı. “Belediyede herkes kendini olduğundan büyük ve yetkili görmek ister, belediyede müdürler arasında yetki kargaşasına izin vermedim. Son sözü “HEP BEN SÖYLEDİM”. Buda belediyemizde disiplini getirdi. Herkes çizgisini aşmadan görevini yaptı” diye anlatmıştı.

10 yıllık Haluk Alıcık döneminden sonra Av. Kürşat Engin Özcan döneminde de aynı sorunlar yaşanmış, yaşanmakta olabilir. Belediyenin başarılı olması için ilk şart her görevlinin sınırı aşmadan kendi görevini yapmasından geçer.

 Bekleyelim göreceğiz. Gazetecilerin herkesten çok Nazilli sevgisi ile görev yapacağını unutmasınlar.

**

NİYE SUSTULAR?

Kamuoyu 3 aydır seçimle ilgili haberleri izliyor. Seçim bittiği günden itibaren 1 Nisan’dan bu yana seçimle ilgili sonuç ve itiraz programlarını izliyoruz.

Toplum bu programları izlerken, adeta diplomasız seçim uzmanı oldu.

İstanbul seçimleri niye bu kadar büyütüldü diyen varsa söyleyeyim.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimler öncesi, İstanbul’u kaybeden, Türkiye’yi de kaybeder sözünün etkili olduğunu düşünüyorum.

Her ne olursa olsun, bu seçim yenilenmeli anlayışı ile olağanüstü iptal davasının açıldığına inanıyorum.

YSK’da kararın alındığı gün seçimin iptal edilmesi aleyhinde oy kullanan hakimlerin görüşlerini savunması, gerekçelerini ortaya koymasına rağmen, ret oyu kullanan 7 hakimin hiç konuşmamaları ret nedenlerini açıklamamaları ön yargı ile hareket etti imajını akıllara getiriyor.

Alınan kararı bile millete açıklama cesareti gösteremeyen YSK Başkanı bunu niye yapamadı diye merak ediyorum. İnşallah bunlar kamuoyuna izah edilir. Milletin kafasındaki, şüpheler biraz olsun dağılır.

**

BUGÜN SÜPRİZ OLABİLİR!

Bugün Yüksek Seçim Kurulu’nda CHP’nin İstanbul’da tüm seçimlerin iptali davası ile 24 Haziran seçimlerinin iptal edilmesi itirazı, karara bağlanacak.

4’e 7 iptal kararı veren YSK’da 2 hakimin son 2 günde karar değiştirdiği iddiaları var.

Eğer bu doğru ise, bugün YSK’dan sürpriz bir karar çıkabilir.

Bu sefer İstanbul’da İlçe Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri, Muhtar seçimlerininde yenilenmesi kararı çıkabilir.

Ancak CHP’nin bununla kalmayıp 24 Haziran seçimlerininde aynı nedenle seçimin iptalini istemesi, bu kararın çıkmasını zorlaştırıyor.

**

ÖLÜNÜN ARKASINDAN KONUŞULMAZ, AMA!

Aslen Trabzon Akçaabatlı Rum asıllı Kadir Mısırlıoğlu’nu tanımayan yoktur.

Atatürk düşmanlığı ile tanınan Mısırlıoğlu, 19 Mayıs’ın 100’üncü yıldönümünde seçim kargaşası yaşandığı günlerde rahmetli oldu.

Türk töresinde ölünün arkasından konuşmak pek alışık olmadığımız bir adettir. Ama sayın Mısırlıoğlu ne yapmıştı?

- İSTİKLAL SAVAŞINDA DENİZE DÖKÜLEN YUNANLILAR İÇİN “KEŞKE SAVAŞI, YUNANLILAR KAZANSAYDI”,

- HER YIL 10 KASIM’DA KENEFE GİDİN,

- MUSTAFA KEMAL’İN VERDİĞİ ZARARI YUNAN VERMEZDİ,

- HEYKELLERİNİN KÖPEK LEŞİ GİBİ SÜRÜKLENDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ,

- MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’A “SERSERİNİN TEKİYDİ”,

- ONE MUNİTE SÖZÜ, “İSTİKLAL HARBİNDEN DAHA ÖNEMLİYDİ” DEYİP, VASİYETİMDİR. MUSTAFA KEMAL’E ZERRE MUHABBETİ OLAN, “CENAZEME GELMESİN” sözünü esirgemeyen,

Bu kadar Atatürk ve T.C. düşmanı olan Kadir Mısırlıoğlu’na kim izin verdide, Türk bayrağına sarılıp cenazesi kaldırıldı merak ediyorum.

Yine de töremiz gereği Allah Rahmet Etsin diyorum.

NOT: SAYIN OKURLARIMDAN RAMAZAN NEDENİYLE KISA BİR SÜRE YAZAMAYACAĞIM İÇİN İZİN İSTİYORUM.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdoğan Eker - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?