Nazilli'ye yazık oluyor!

Aydın’ın en büyük ilçelerinden olan Nazilli’nin son 50 yılına bir göz atacak olursak, göreve gelen Belediye Başkanları, hep muhalefet partilerinden seçilmişti.

Sadece Rahmetli MEHMET YÜZÜGÜLER, 1984 yılında ANAVATAN PARTİSİ iktidarı döneminde ANAVATAN PARTİSİ’nden seçilmiş bir Başkan olmuştu.

Belediye Binası ve bitişiğinde ki 17 katlı bina da onun zamanında yapılmıştı.

Sonuçta, NAZİLLİ iktidar nimetlerinden hiç yararlanamadı. Sanayileşmesine de önem vermeyince önünü açamamış bir ilçe oldu

Aydın’ın en büyük işsizlik oranı Nazilli’dedir. Bu rakam ne acıdır ki yüzde 30’dur.

Büyük projeler, hükümet yardımıyla gerçekleşir. Belediye imkanları ile ancak şehirlerin zaruri olan yatırımlarını yapabilir.

Fabrika kurmak, belediyenin değil, özel teşebbüs ve devletin işidir. Nazilli siyaseten hep kullanılan şehir oldu.

Bugünkü sıkıntılar geçmiş yöneticilerin hatalarından kaynaklanan hatalardır.

**

BÜYÜKŞEHİR DÖNEMİ NE GETİRDİ?

Ülkemizde son 6 yıldır nüfusu 1 milyonu geçen illerde Büyükşehir dönemi yaşamaya başladık.

Aydın’da bu illerimizden birisi. Devletin yapacağı bazı işler Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

Geçen 6 yıl içinde Nazilli Belediyesi eski Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli’ye hizmet getirmek için büyükşehir ile el ele çalışması yerine, Büyükşehir Belediye Başkanı ile tartışma yolunu seçti. 6 yılı kavga içinde geçirdi.

Sağır sultanın bile bildiği bu tartışma ve kavgayı, başkanın kendine sorsanız Nazilli için yaptığını söyler. Siyasi geleceği için yaptığını açıklamaz.

 Ama yine olan başkana değil Nazilli’ye oldu. Büyükşehirden hizmet alamadı. Yatırımda yapamadı.

Bu yetmedi. 10 yıllık görevinden ayrılırken de 100 Milyon liranın üzerinde borç bıraktı. Nazilli’nin geleceğini yedi, bitirdi. Acıdır ama gerçektir.

**

GELELİM, KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN BAŞKANA...

Geçen yıl yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde, Türkiye ilk kez yeni bir dönem yaşadı.

Bunun adı İTTİFAKLAR dönemiydi.

Koalisyonlardan bıktık diyenler.. Ne yazık ki daha tehlikeli olan ittifaklar dönemini başlattılar.

 Adeta ülkeyi ayrıştırıp ikiye böldüler. Kin ve öfkeye aşıladılar. Seçim konuşmalarında Millet İttifakı adayı İYİ PARTİLİ Av. Kürşat Engin Özcan, meydanlarda Büyükşehir ile el ele verip; “Nazilli’ye hizmet yağdıracağım. Bunu Büyükşehir Belediye Başkanı ile her zaman konuşuyorum” diye bir seçim süreci geçirdi.

“Belediye Başkanı seçilirsem, NAZİLLİ ŞANSSIZLIĞINI YENECEKTİR” diye, köy kent dolaşan Kürşat Engin Özcan bu sözleri ile kendisine inanan vatandaştan oy aldı. Başkan seçildi.

Ne yazık ki, Başkanın daha ilk yılında Nazilli’nin menfaatleri yerine DUYGUSAL kararları, öne çıktı. Nazilli menfaatlerinden ziyade kendi geleceği için çalışıyor imajı yaratmaya başladı.

MHP İlçe Başkanlığı’ndan kurtulamadığını gösterdi. Lastik patlattı, radyatörü su kaynattı. Hatta buna motor yaktı diyenler bile var.

Hatta son günlerde ‘Haluk Alıcık başkanı aratıyor’ diyenler çoğalmaya başladı.

**

NELER YAŞANIYOR?

Her zaman ifade etmekten hiç kaçınmadım. Nazilli’de siyaset yöneterek değil, yönetilip yapılıyor.

Nazilli AK Parti’nin 15 yıl Kuyucaklılar tarafından yönetildiği gibi, İYİ Parti’de Bozdoğanlılara emanet edildi.

Nazilli’nin genç üretken insanlarına maalesef bu fırsat verilmiyor. Nazilli siyaseti 5-10 bin nüfuslu ilçelere teslim edildi.

Nazilli’nin 400 yataklı 2 hastanesi yıkıldı yerine 450 yataklı katarak ameliyatı hizmeti bile veremeyen hastane yapıldı. Adına da ‘hizmet’ dendi.

Bilindiği gibi, Milletvekili seçimlerinde Bozdoğanlı Berna Sukas 2. sıra milletvekili adayıydı. Ama seçilemedi.

 Son İYİ Parti kurultayında Genel İdare Kurulu yönetimine girdi.

Genel Başkan Yardımcısı oldu. Kendisinin Aydın’da daha güçlü olması için, Nazilli İlçe başkanlığını alması gerekiyordu. Öyle de oldu.

 Bozdoğan MHP eski belediye başkan adayı, Av. sayın Cihat Öztürk.. (Berna hanımın akrabası) Nazilli İlçe Başkanı yapıldı.

 Nazilli’de avukat mı yoktu? Bunlar sıradan değil, organize işlerdir.

**

HİZMET BIRAKILDI, SİYASET ÖNE ÇIKTI!

Sayın Kürşat Engin Özcan’ı severim. Başarılı olmasını da isterim. Yumuşak üslubu ile Nazilli için umut oldu.

Ne var ki gidişatı, çalışmaları bu yönde olmadı. Genelde, “DAĞ FARE DOĞURDU” şeklinde algı yarattı

O’da çok kısa sürede Nazilli’ye hizmeti unuttu.

Çok erken Eski Başkan Haluk Alıcık’ın moduna girdi. Büyükşehirle didişme yolunu seçti.

Açılışlarla şilt vererek vakit geçirmeye başladı. Siz elbette bunları yapacaksınız

İhmal edilmiş Nazilli için, hizmet adamı olduğunuzu unutmayın. O makama siyaset için gelmediniz sayın Başkan.

Vatandaş sizi Nazilli’ye yaptıklarınızla değerlendirir. Siyasetinizle değil.

10 Eylül’de Aydın’da Millet İttifakı’nın koordinasyon toplantısı yapılıyor.

Toplantıya, İYİ Partili, CHP’li Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve Meclis Üyeleri katılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu da toplantıya eşlik ediyor.

Toplantıda Nazilli İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Cihat Öztürk, İYİ Parti grubu adına söz alarak Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanına yönelik eleştiren konuşma yapmış. (Bunu yapmasının nedenlerini ileri günlerde açıklayacağım)

Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu da toplantı sonunda konuşup bu eleştirilere cevap vereceği sırada salonda Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk’ün olmadığını gördüğü hayıflandığını duyduk, öğrendik. Siz böylesi önemli olan bir toplantıyı eleştirilerinizin ardından terk ediyorsunuz.

Yılların bürokrasi terbiyesi olan birileri olarak bu bir nezaketsizlik değil mi Başkan.

Mazeret olarak ta İktidar Partisi Aydın Milletvekili Sayın Mustafa Savaş’ın Nazilli Belediyesi’ne yapacağı ziyareti göstermişsiniz.

Ne olur küçük atında civcivler yesin Başkanım.

Nazilli’nin menfaati için Sayın Mustafa Savaş’ı belediye önüne kadar gelip karşılamanıza saygı duyarım, buna kimsenin sözü olamaz. Ama aynı ittifakta olduğunuz partiyle de Büyükşehir Belediyesi gibi önemli bir kurumla ilişkileriniz hep üst düzeyde olmalı.

**

CEVAP VERİR MİSİN BAŞKAN?

Sayın Başkan, Nazilli’de sonuncusu 28 Eylül’de 7 grup halinde ayrı ayrı günlerde yapılan Muhtarlar toplantısına kimler katıldı?

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, CHP İl Başkanı Ali Çankır ve CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim katılıyor. Siz neredesiniz?

Siz ev sahibi değil misiniz? Niye katılmadınız? Hizmet insanına bu yakışır mı başkan?

Yine 30 Eylül tarihinde Nazilli’de yapılan 18 oda başkanının katıldığı CHP Aydın Milletvekilleri SÜLEYMAN BÜLBÜL ve BÜLENT TEZCAN ile AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’nun Hangar kafede yaptığı toplantıya da katılmamışsınız...

Bu Nazilli’ye ihanet değil mi? Hizmet insanına bunlar yakışır mı? Başkanım Büyükşehirle böylemi iç içe çalışacaksınız.

Belediye başkanı olarak, ARKADAŞLARIM BENİ TEMSİL ETTİ demek kolay. Siz neredesiniz? 10 kişinin katıldığı bir işyeri açılışına katılıyorsunuz.

 Böyle önemli toplantılarda yoksunuz. Davet mi edilmediniz? Davet mi beklediniz?

Siz bir ittifaksınız. En azından Milletvekillerinin katıldığı bir değerlendirme toplantısına gitmeniz gerekirdi. Davet beklenmez böyle durumlarda.

AMA DERSENİZ Kİ BENİ DAVET ETMEDİLER, BUNDA DA ALTINDA BİR NEDEN VAR MI ONA BAKMANIZ LAZIM. İTTİFAK BELEDİYE BAŞKANI NİYE DAVET EDİLMEDİĞİNİ DE SORGULAMAK GEREKİR.

Bu satırları Nazilli menfaatlerini çiğnediğiniz için yazıyorum.

Bu davranışlarınızla, ayağınıza sıkıyor olsanız fazla üzülmem.

Böyle davranmakla, NAZİLLİ’NİN ÖNÜNÜ KAPIYORSUNUZ, NAZİLLİ’NİN AYAĞINA SIKIYORSUNUZ..

 SİZ LİDER KİŞİSİNİZ. KULLANILAN İNSAN OLMAKTAN SAKININ BAŞKAN. DOĞMADAN ÖLÜYORSUNUZ FARKINDA DEĞİLSİNİZ…

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdoğan Eker - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aydın Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aydın Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

Vatandaş - Tebrik ederim abi bence en doğru yere değinmişsin hepimiz biliyoruz ki Kürşat Başkan çok iyi niyetli ve temiz biri buna hiç şüphe yok fakat yine hepimiz biliyoruz ki böyle belediye yönetilmez. Ben bu ittifakı destekledim ama sondur artık bu saatten sonra bu mümkün değil. Sözünde durmayan insanlarla bir yere varamaz bu nazilli

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Ekim 11:28
02

Hasan Bi̇cen Alamut Mah - Ağzına sağlık sayın hocam çok yerinde yazilarin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 21:00
01

Nazillili - Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li olmayan hangi belediye ile arası iyi acaba söyler misiniz. Bu kavgacılik ruhu büyükşehirin (açıkça ifade edelim özlem Çerçioğlu nun ) içinde olan bişey, sorun Nazilli başkanları değil.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 08:49


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?