CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, yazılı olarak yaptığı açıklamada AK Parti Aydın Milletvekillerini hedef aldı. Hayat pahalılığı üzerinden iktidarı eleştiren CHP’li Saatçı, AK Partili vekillere soru yöneltti.

“AKP MİLLETVEKİLLERİNDEN TEK SES ÇIKMIYOR”

İl Başkanı Saatçı, şu ifadeleri kullandı: “AKP hükümeti yargı krizi ile Anayasayı dahi tanımayan söylemleri ve eylemleri ile kanunları ve yasaları tanımamaya devam ederken bir yandan da halkımız ne yazık ki hayat pahalılığı ile kış ortasında çetin bir mücadele veriyor. Çarşı ve pazar da her geçen gün fiyatlar almış başını giderken bizim sözde yerli ve milli geçinen, özde saray ve tek adam sevdalısı AKP milletvekillerinden tek ses çıkmıyor. Halkın yararına tek kelime etmiyorlar. Pazarla saat 17'00'den sonra pazarda artık toplamaya başlayan insanlarımızın sayısı vicdanımıza dokunuyor. Evine tane ile sebze ve meyve götüremeyen vatandaşlarımız var. Ama bizim saray sevdalısı AKP'nin milletvekillerine sorsanız her yer güllük gülistanlık hatta öyle ki uçuyoruz. Uçuyoruz evet uçuyoruz ama paraşütsüz, bilgisiz, birikimsiz ve kanatsız uçuyoruz. Yere çakılan siz değil vatandaş oluyor. Vicdanınız da biriktirdiğin kibriniz ile merhamet duygunuzu yok etmişsiniz. Çıkın bu halk için birkaç kelam edin diyoruz, ortalıkta yoksunuz. Ortalığa çıktığınız da eş, dost, teşkilat ya açılış ya da saraydasınız.”

“OLMUYOR EFENDİLER, OLMUYOR”

Saatçı, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Kış ayı kendini göstermeye başladı. Söke’de yaşanan sel felaketinde 5 vatandaşımızı kaybettik. Acımız büyük. Lakin orada da sessiz kaldınız. Hatalarınızı o kadar iyi biliyorsunuz ki, iki laf etmeye, çıkıp halk için hakkı konuşmaya cesaretiniz de yok, yüzünüz de. Şimdi soğukta barınamayan halkımızın dertleri, gelecek faturalar kara kara vatandaşlarımızı düşündürüyor. Tüm bunlar yaşanırken yine sessiz kalacak, yine ortalıkta çat pat konuşup sonu şükür edelim diye bitiren cümleler kuracaksınız. Olmuyor efendiler, olmuyor. La Fontaine'den masallarla bu gemi yürümüyor. Artık beceriksizliklerinize çare bulacak kelimeleri bulmakta, cümleleri kurmakta dahi zorlanıyorsunuz. Bakın yerel seçimler yaklaşıyor. Milletin arasına, halkın sofrasına sırf koltuk sevdası için gideceksiniz. Birazcık cesaretiniz, birazcık yüzünüz var ise çıkın hayat pahalılığından bahsedin, halkın gerçek gündemine değinin ve sadece gerçekleri söyleyin. Hadi bakalım gönlünüzde var olan halk mı tek adam mı görelim.”