CHP’de gözler Olağan Kurultay’a çevrildi. Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 38’inci Olağan Kurultay, sabah saat 10.00’da başladı. Büyük heyecana sahne olan kurultayda mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Parti Meclisi Üyesi Örsan Kunter Öymen yarışacak. Eski milletvekili İlhan Cihaner ise son anda yarıştan çekildi.

İMAMOĞLU, DİVAN BAŞKANI OLDU

100. yaşını kutlayan CHP'de bugüne kadar 19'u olağanüstü olmak üzere 56 kurultay gerçekleştirildi. CHP'nin 38. Olağan Kurultayı ise bugün ve yarın yapılacak. Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı kurultayın ilk günü genel başkan, ikinci günü Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimi yapılacak.

65 DELEGENİN İMZASI GEREKİYOR

Yeni genel başkanı ve PM üyelerini belirleyecek 1368 kurultay delegesi, kurultay için imza atmaya başladı. CHP Genel Başkanlığı'na aday olabilmek için 65, Parti Meclisi üyeliğine aday olabilmek için de 10 delegenin imzası gerekiyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun delegeler tarafından yeniden aday gösterilmesi, Manisa Milletvekili Özgür Özel'in de aday olabilmek için yeterli sayıya ulaşması bekleniyor.

AYDIN’DAN OY KULLANACAK İSİMLER

Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel’in genel başkanlık için yarışacağı kongrede Aydın’dan şu isimler oy kullanacak: “ Özlem Çerçioğlu, Ahmet Deniz Atabay, Mustafa İberya Arıkan, Naim Atmaca, Vasıf Süha Bayırlı, Uğur Doğanca, Sergül Duransoy, Ömer Günel, Mehmet Gürbilek, Hasan Karayer, Fuat Öndeş, Ali Kemal Özcan, Hikmet Saatçı, Ümit Yaşar, Osman Yıldırımkaya, Ahmet Yılmaz.”