Değişim olduğu takdirde kimsenin işten çıkarılmayacağının sözünü veren Tetik, “Bundan sonra ekmeğimizi bölüşeceğiz” ifadelerini kullandı. Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, Nazilli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı emekçilerle mesai başlangıcında bir araya geldi. Sabahın erken saatlerinde emekçilerle birlikte kahvaltı yapan Tetik, plan ve projelerinden bahsetti.
“BUNDAN SONRA EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ”
Belediyedeki parti değişimi ile herkesin endişe ettiği tek konunun işten çıkarılmak olduğunu söyleyen CHP’li Tetik, emekçilerle bir araya geldiği kahvaltıda böyle bir durumun asla söz konusu olmayacağının sözünü verdi. Temizlik işçileri ile yaptığı konuşmada “Beni başka adaylarla karıştırmayın” diyerek sözlerine başlayan CHP’li aday Tetik, “Sabahın erken saatlerinde Nazilli Belediyesi'ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde emekçi işçi kardeşlerimizle bir araya geldik. Kahvaltı yaptık, ekmeğimizi bölüştük. Emekçi kardeşlerim, Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Ne işten çıkarma ne de yer değişikliği benim aklımda var ne de planımda var. Beni başka adaylarla karıştırmayın. Bundan sonra ekmeğimizi bölüşeceğiz. Ben size nereden ne katkı sağlarım derdindeyim. Hem şehre katkı sağlayacağım. Hem de size arkadaşlar. Ben sizin belediye başkanınız olacağım. Fakat şunu da iyi bilin. Belediye başkanınızdan çok ben sizinle ekmeğini, yemeğini bölüşecek biri olacağım." ifadelerini kullandı.