Rahatsız olan Türkiye düşmanıdır!

Seçimlerin ardından kazanan Cumhur İttifakı oldu. Recep Tayyip Erdoğan bir zafer daha kazanarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başkanı oldu. 

Cumhur İttifakıyla birlikte büyük bir başarı kazanan AK Parti ve MHP, devletin bekası için birlikte hareket edildiğinde neler yapılabileceği tüm dünyaya göstermiş oldu. 

Burada ‘ince’ bir mesaj da var…

Ben siyasetten pek anlamam. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk vatandaşlarına kazandırdığı Seçme ve Seçilme Hakkıyla, vatandaşlık görevimizi yaptık. Oyumuzu kullandık. Sosyal medyada seçim kampanyası boyuncu CHP’li Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye destek veren tüm seçmenlerin paylaşımları oldukça iyiydi. Büyük bir destek ve büyük bir zaferin kazanılacağına dair paylaşımlar ve yazılar yazdılar. Bunları bir kenara bırakıyorum. Herkesin kendi hür iradesi ile özgürce paylaşımlar yapılmasında bir sıkıntı yok zaten. 

Ammavelakin…

Seçim kampanyası boyunca inanılmaz hakaretler, hatta küfürler yazan, saçma sapan resimler paylaşan insanların ben bu ülkenin daha iyiye gitmesini istediğini falan düşünmüyorum. Ne olursa olsun eğer bir TÜRK vatandaşı iseniz ve bu ülkede yaşıyorsanız ülkenizin Cumhurbaşkanına saygı duymak zorundasınız. Eleştirmek başka bir şeydir. Herkes eleştiriliyor. Ancak küfür ile hakaretle değildir. Her şeyden önce insanoğlu bir çeki düzen verecekse önce kendinden başlamalıdır. 

Kısa kesiyorum, bitirmek üzereyim…

Seçimler bitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 Milyon oy farkıyla büyük bir zafer kazandı. 10 Milyon oy farkı kısmını diğer Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den duyduğum gibi yazıyorum. Ertesi gün sosyal medya hesabımdan bana yapılan hiç de hoş olmayan yazılara ve mesajlara şahit oldum. Saygısızlık ve terbiyesizlik olarak nitelendiriyorum. Eleştiriye açığım ancak saygısızlığa ve terbiyesizliğe değil. Hür irademle birkaç paylaşımlarda bulundum. Herhangi bir kurumlarla bağdaşmayan ve şahsi hesaplarımdan açık, net ve anlaşılır paylaşımlarımdan rahatsız olması gerekenler bence Türkiye düşmanıdır. Dost bundan gurur duymalıdır. 

Kısacası bir seçim serüveni daha geride kaldı. ‘Yola devam’ diyen Türk milletine de hayırlı uğurlu olsun inşallah. 

Atlamadan şu mesajı da vermek istiyorum; 

‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur derler. Ancak Türk’ün Türk’ten başka düşmanı da çoktur’

Kalın sağlıcakla.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kamil Kazankaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?