Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde dün etkili olan gök gürültülü sağanak yağış sonrasında yıldırım kaynaklı 5 ayrı noktada orman yangını ve bazı mahallelerinde su taşkını meydana geldi. Yaşanan afetler sonrasında yangın ve taşkın bölgelerine giden Bozdoğan Kaymakamı İbrahim Gökçe, beraberindeki heyet ile birlikte incelemelerde bulundu. Zararları hafifletmek için tüm ekiplerle koordineli bir şekilde mücadele edildiğine vurgu yapan Kaymakam Gökçe, vatandaşlara 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

Kaymakam Gokce Yangin Ve Taskin Bolgelerinde Incelemelerde Bulundu Feec59D3A44679841587Ca39Ef814F69

Kaymakam Gokce Yangin Ve Taskin Bolgelerinde Incelemelerde Bulundu Be96Ec07980A70D05856A177C9Ae8300

Konu ile ilgili Bozdoğan Kaymakamlığı'ndan yapılan paylaşımda "İlçemizde meydana gelen sağanak yağış ardından meydana gelen su taşkınlarına devletimizin tüm imkanları kullanılarak müdahale edilmiştir. İlçemizde meydana gelen kuvvetli sağanak yağış ardından meydana gelen su taşkınlarına Kaymakamlığımız koordinesinde AFAD, UMKE, Aydın Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye ekipleri, sulama birliği, karayolları, İlçe Jandarma Komutanlığı, AYDEM ve sosyal yardımlaşma görevlilerimizin yoğun çabaları ile müdahale edilerek su taşkınlarından etkilenen vatandaşlarımızın öncelikle güvenliği sağlanarak oluşabilecek zararları en aza indirmek için yoğun gayret gösterilmiştir. Kaymakamımız İbrahim Gökçe, AFAD İl Müdürü Yalçın Mumcu ile birlikte sahada incelemelerde bulundu. İlçemizde dün meydana gelen orman yangınları ve su taşkınlarından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, yoğun gayret gösteren görevlilerimize teşekkür ederiz" ifadeleri yer aldı.

Aydın'da feci kaza! 14 yaşındaki ehliyetsiz sürücü ağır yaralandı Aydın'da feci kaza! 14 yaşındaki ehliyetsiz sürücü ağır yaralandı

Kaymakam Gokce Yangin Ve Taskin Bolgelerinde Incelemelerde Bulundu F15F882D017D3Fc66Af5034F794C855A

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI