Aydın SMMM Odası GES projesini hayata geçirdi

Aydın SMMM Odası GES projesini hayata geçirdi
Aydın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası, oda hizmet binasının çatısına kurdurduğu güneş enerjisi santrali (GES) ile kendi elektriğini üretmeye başladı. Aydın SMMM Odası, hayata geçirdiği çevre dostu proje ile TÜRMOB’a bağlı odalar arasında bir ilki gerçekleştirdi.

Aydın SMMM Odası’nın çatısına kurulan GES, güneşten elektrik üretmeye başladı. GES’in üretime geçmesi nedeniyle oda hizmet binasında bir tören düzenlendi. Törene TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ve yönetiminin yanı sıra Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, Aydın Defterdarı Veysel Sezgin, Vergi Dairesi Başkanı Serdar Şahin, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Zeynep Yılmaz ve İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi de katıldı.
Yönetimi ile birlikte ev sahipliği yaptığı törende konuşan Aydın SMMM Oda Başkanı Ünsal, artan enerji maliyetlerine karşı geliştirdikleri projeye ilişkin, “Bu gurur hepimizin. Odamıza yakışır bir hizmet binamız var. Oda binamız yaklaşık 20 yıl önce vizyoner bakış açısıyla mesleğimize kazandırılmıştır. Gerçekleştirdiğimiz yatırım ile ülke genelindeki birliğimize bağlı odalar arasında kendi enerjisini üreten ilk hizmet binası olarak yerimizi aldık. Meslektaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. Başkan Ünsal, projenin hayata geçmesinde kendilerinden desteklerini esirgemeyen TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’e teşekkür etti.
Yeşil enerjinin çok önemli olduğunu belirten TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu da, “Kendi enerjisini üreten ilk oda binamız oldu. TÜRMOB Genel Merkez binası da dahil olmak üzere kendi camiamızda bunu gerçekleştiren ilk odamız. TÜRMOB, 77 mali müşavir odası, 8 yeminli mali müşavir odası ile ülke ekonomimizin kayıt altına alınması ve kamu finansmanının sağlanmasına büyük katkılar sunmakta. Kamu yararına yaptığınız görevlerin yanı sıra Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir kalkınma hedefleri içinde çevreyi korumak, karbon miktarını azaltmak, yeşil dönüşümü sağlayabilmek hatta karbon vergilemesiyle ilgili sürdürülebilirlik, bizim mesleğimizin temel görevleri arasında yer alacak. Sürdürülebilir kalkınma hamlelerine ulaşabilmek anlamında yeşil enerjiye ilk adımı gerçekleştirmek çok değerli. Bugün çok tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Odalarımız arasında ilk defa bir odamız kendi enerjisini üretmeye başlıyor” ifadelerini kullandı.
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ise, mali müşavirler arasındaki dayanışma ve birlikteliğe dikkat çekerek, “ Türkiye’deki meslek odaları içinde meslektaşlarını en iyi koruyan meslek odası TÜRMOB, sizi kutluyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Ünsal, protokol üyeleri ile birlikte kurdele keserek, GES Projesi'ni hayata geçirdi.

Kaynak:Emrah Dinçer

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.