Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinin kış aylarında vazgeçilmez kültürel etkinlikleri arasında yer alan deve güreşleri, son olarak Koçarlı’da gerçekleştirildi. Koçarlı Belediyesi tarafından, Yeniköy Mahallesi'ndeki arenada düzenlenen 9. Geleneksel Deve Güreşi Festivali, yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın öncülüğünde yapılan güreşleri AK Parti Aydın Milletvekili Seda Sarıbaş, Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, meclis üyeleri, muhtarlar ve binlerce vatandaş izledi. Katılımın ücretsiz olduğu festivalde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden getirilen 85 çift deve güreşti. Pehlivan develerin kıran kırana geçen güreşleri sonucunda, aralarında Koçarlı Kaymakamlığı ve Koçarlı Belediye Başkanlığı'nın da bulunduğu toplam 15 kupa sahibini buldu. Kupalar, Başkan Kaplan ve protokol üyeleri tarafından deve sahiplerine verildi. Havanın güzel olması da, güreşlere ilgiyi artırdı. Ülkenin çeşitli illerinden genç yaşlı binlerce vatandaş, güreşlere katıldı. Develerin güreşlerini, büyük heyecan ve dikkatle izleyen vatandaşlar, piknik de yaptı. Protokol üyeleri ile birlikte deve güreşi alanını dolaşan Başkan Kaplan’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterip, sevgi gösterisinde bulundu. Yeniköy Mahallesi Muhtarı Yüksel Bıçakçı, deve güreşi için Başkan Kaplan’a teşekkür edip çiçek verdi. Deve güreşlerine katılan herkese teşekkür eden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan da, “Güreşimizin hayırlara vesile olmasını, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Develere rabbim güç, deve sahiplerine sabır versin. Türkiye’ye selam olsun, Filistin’e, Gazze’ye selam olsun diyorum. İnşallah festivalimizin 10’uncusunu da hep birlikte yaparız” dedi.
Aydın'da dev heyecan!
Aydın’ın Koçarlı ilçesinde Yörük kültürünün vazgeçilmez geleneklerinden olan deve güreşi festivali, gerçekleştirildi. Festivalde kıran kırana güreşen pehlivan develeri, binlerce vatandaş heyecanla takip etti.
Trend Haberler
![Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/fdsfhgh.jpg)
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
![Nazilli’de seferberlik](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/nazillide-temizlik-seferberligi-43001070ab94107956f8089416ed39b1.jpg)
Nazilli’de seferberlik
![Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c602.jpg)
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
![Aydın'da yıkım devam ediyor](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/yikimaydin.jpg)
Aydın'da yıkım devam ediyor
![Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c625.jpg)
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
![Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/afyonda-42-mahalleye-elektirik-v.png)
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi