Aydın Ses Gazetesi'nden Murat Bozkayalar'ın haberine göre, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz sezonunda ‘ Söke'nin çehresini değiştiriyoruz’ sloganıyla bölgedeki esnaflarla yapılan anketler sonrası İstasyon Caddesinde bir yol yenileme çalışması başlatılmıştı. Söke ilçesinin en önemli ana caddelerinden biri olan İstasyon Caddesi, geçtiğimiz günlerde yapılan alt ve üst yapı çalışmalarının ardından vatandaşların kullanımına açıldı. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan çalışmaların yetersiz olduğunu vurgulayan AK Parti Söke İlçe Başkanı Av. Fatih Gürer, “İstasyon Caddesi’nin çehresini değiştireceğiz dediler adını değiştirdiler. Yılların İstasyon Caddesini ‘Duba Caddesi’ne çevirdiler!” dedi.

“HÜSRAN PROJESİ OLDU”


İstasyon Caddesi’nin hüsran projesine dönüştüğünü söyleyen Fatih Gürer; “Algı yaratmada süper, hizmetten bihaber Aydın Büyükşehir Belediyesi çalışmalar başladığı günden bu yana belediyecilikte başarısızlığını gözler önüne serdi. Uzun süren hem esnafı hem vatandaşı canından bezdiren bir çalışma sonrası nihayet cadde trafiğe açıldı. Şimdi de çalışma başladığı günden bu yana hem toz toprak ve kanalizasyon taşmaları dolayısıyla hem de müşteri potansiyelinin etkilenmesi açısından mağdur olan esnafın, caddeden çok memnun kaldığı algısı yaratılmaya çalışılıyor. Başlangıcında park yasağı olan, geniş kaldırımları olan, trafiğin düzenli bir akışta olduğu ve Söke’nin çehresini değiştireceği iddia edilecek kadar büyük bir vizyon projesi olduğu algısı yaratılan proje, Sökeli hemşerilerimiz için vizyon değil “hüsran projesi” oldu adeta” diye konuştu.

“SÖKE’Yİ ALGI SİYASETİNDEN KURTARACAĞIZ”


Söke esnafının çalışmadan memnun olmadığını ifade eden Gürer; “Modernize etmek üzere yola çıktıkları projede, önce söktükleri kaldırım taşları yerine daha eski dönemlerden kalma taşlar koydular. Sonra kaldırımların yanına Arnavut taşlarıyla yavru kaldırımlar yaptılar. Sonra onları boyamak suretiyle park çizgileri çektiler. Park yasağı olacak dedikleri caddeye park yeri yapıp, bir gün ansızın dubalarla çevirmek suretiyle park yasağı getirdiler. Sonra da esnafın tepkisinden çekinip güya esnaf yanlısı görünerek esnafa kilit verdiler. Biz inanıyoruz ki esnafımız da vatandaşımız da o kilidi seçim günü sizin sandıklarınıza vuracaktır. Sökeli hemşerilerimizin teveccühüyle Söke’yi algı siyasetinden kurtarıp hizmet ve eser siyasetiyle buluşturacağız” şeklinde konuştu.