Karacasu ilçesi Yaylalı Mahallesi Tavas Caddesi Sanayi Çarşısında Müftülük binası arkasında sokakta biriken sular karşısında yeni yapılan mazgal da yetersiz kaldı. Geçtiğimiz senelerde eleştiri konusu olan yol üzerinde mazgalda geçtiğimiz günlerde Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Karacasu Belediyesi ekipleri çalışma yapmıştı. Bu çalışmanın hemen ardından ilk etkili yağışta mazgal yine yetersiz kaldı. Mazgalı aşıp yol boyunca ilerleyen sular dere kenarındaki bir evi su altında bıraktı. Mazgal çevresinde biriken toprak Karacasu Belediyesi'nin gönderdiği kepçe ile açılırken biriken suyun tahliyesi sağlandı. İlçedeki derenin yıllar içinde hafriyatlarla kapatılması ve ilçenin üst kesimlerindeki mazgalların yetersiz kalması ve gerekli çalışmaların yapılmaması ilçede evlerin yanı sıra çarşı içinde cadde üzerindeki dükkanlarda sel tehlikesi meydana getirirken vatandaşlar önlem alınmasını istedi.
Karacasu'da alt yapı yetersiz kaldı, evi su bastı
Aydın'ın Karacasu ilçesinde kısa sürede etkili olan sağanak yağış karşısında mazgallar yetersiz kaldı. Daha önce de sorun yaşanan yerlerden biri olan Yaylalı Mahallesi'nde bir evi su bastı.
Trend Haberler
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
Nazilli’de seferberlik
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
Aydın'da yıkım devam ediyor
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi