10 USTA, 50’DEN FAZLA ÇIRAK YETİŞTİRDİ
Başak’a plaket vererek onurlandıran Aydın Tamirciler Odası Başkanı Hasan Eyefçi, mesleğini layıkıyla sürdüren tüm esnafın ahilik haftasını kutlayarak “Odamız üyesi Halil Başak, meslek hayatına, ustası Bursalı Fikri Yılmazlar’ın yanında başlamıştır. Ahi kültüründen feyiz alarak çalışmaya devam etmiştir. 1971 yılında vergi mükellefi olarak kendi dükkânını açmış. Ve halen faal olarak çalışmaya devam etmektedir. Halil Başak meslek hayatında olduğu 52 yıldır esnaflığı ile örnek teşkil eden zanaatkârlar arasında yer almaktadır. Ustamızın yanında bugüne kadar 10 tane usta, 50’dan fazla çırak ve kalfa yetişmiştir. Halil Başak, Aydın sanayisindeki esnaflığı süresince, devletimize karşı vergi, Bağ-kur ve benzeri ödeme sorumluluklarını hassasiyetle yerine getiren zanaatkârlar arasında yer almıştır. Üyemiz mesleğini Ahilik ilkelerine uygun olarak yürütmeye devam etmektedir. Kendisini tebrik ederek başarı diliyorum.” dedi.Evli ve iki çocuk babası olan Başak, Başkan Eyefçi ve yönetimine teşekkür etti.