Aydın’da yerel seçimler kapsamında vatandaşların yanı sıra adaylar da oylarını kullanmaya devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu, eşi iş insanı Ercan Çerçioğlu, oğulları Şefik Alp ve Ata Caner Çerçioğlu ile birlikte oyunu kullanmak için Koçarlı’nın Çakırbeyli Mahallesi’nde sandık başına gitti. Başkan Çerçioğlu, 1020 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla selamlaşan Çerçioğlu, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.
Ailesi ile birlikte oyunu kullanmasının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Çerçioğlu, tüm vatandaşları seçime katılmaya davet etti. 2002 yılından bugüne kadar çok sayıda yerel seçim, genel seçim ve referandum gördüğünü anlatan Çerçioğlu, “Artık Aydınlılarla birbirimizi biliyor ve tanıyoruz. Benim için önemli olan vatandaşlarımızın demokratik haklarını kullanmasıdır. Herkesin sandığa gitmesidir. Oy kullanımı ne kadar çok olursa o kadar güzel olur. Olaysız, sakin bir şekilde seçimin tamamlanmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.