Sultanhisar’da 15 Mayıs’ta başlayan 52’nci Uluslararası Sultanhisar-Atça Nysa Çilek Festivali’nin 2’nci ayağı Atça’da panayır ve sergi açılışıyla başladı. Atçalı Kel Mehmet Heykeli’nden başlayan tanıtım korteji, Karakol Caddesi boyunca festival alanına bando eşliğinde devam etti. Festivalde çilek çeşitleri ikramı yapılırken, yerli ve yabancı Halkoyunları gösterilerini sergiledi. Gösterilerin ardından Efe Dumancı konseriyle dün akşamki etkinlikler sona erdi. Festival vatandaş tarafından yoğun ilgi gördü.
Atça’daki etkinliklere Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yerlikaya, meclis üyeleri, yerli yabancı halk oyunları ekipleri ve davetliler katıldı.
FESTİVAL TAKVİMİ
23 Mayıs Perşembe günü Halk oyunları gösterimleri, defile ve jonglör gösterileri
24 Mayıs Cuma günü ise Halk oyunları gösterileri ve Gökhan Ay konseri
25 Mayıs Cumartesi günü ise Halk oyunları ve Gökhan Ay konseri
26 Mayıs Pazar günü halk oyunları, çilek güzeli Yarışması ve Bilal Sonses konseri