Nazilli’ye bağlı Hisarcık Mahallesi’ndeki evinden 2 Haziran Pazar günü ayrılan 79 yaşındaki Mehmet Başoğlu’ndan acı haber geldi. Geçen hafta Pazar günü evinden ayrılan Mehmet Başoğlu, bir daha eve gelmeyince aile
12 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım talebinde bulundu. Ailenin ihbarı üzerine Hisarcık’ta 7 gün boyunca Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere, AFAD, gönüllü Yesevi Arama Kurtarma ile ANDA ekipleri kesintisiz arama yaptı.
AİLE ÜMİDİNİ KAYBETMİŞTİ
7 gün boyunca aralıksız süren çalışmaların ardından Mehmet Başoğlu’nun cansız bedeni evinden 2 kilometre uzaklıktaki mahalle mezarlığında bulundu. Mahalle mezarlığına ziyarete gelen bir vatandaş, bölgede ağır bir koku alınca durumdan şüphelenerek durumu jandarmaya bildirdi. Bölgeye gelen jandarma ekipleri alanda yaptığı araştırmada acı manzara ile karşılaştı. 79 yaşındaki Başoğlu’nun cansız bedeni ağaçların arasında yüzüstü yatar şekilde bulundu. Bölgeye gelen olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı’nın incelemelerinin ardından Başoğlu’nun cansız bedeni kesin ölümünün belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
DAHA ÖNCE ALEVLER ARASINDA KALMIŞTI
Öte yandan Mehmet Başoğlu’nun daha önce dağda bahçesini temizlemek için yaktığı ateş yaktığı esnada bir anda alevler arasında kalarak yandığı ve yüzünde de yangından dolayı kalıcı hasar kaldığı bilgisine ulaşıldı.