Karacasu Küçükdağlı Mahallesinde çöp atmak üzere konteynerın kapağını açan bir vatandaş, çöplerin içersindeki kaplumbağayı gördü. Kendi kendine konteynırın içine girme şansı olmayan kaplumbağayı bir tanıdığının yardımıyla bulunduğu yerden çıkaran vatandaş, kaplumbağayı doğal yaşam ortamına geri bıraktı. Bir 'insan'ın attığı kaplumbağayı yine bir insan zahmete katlanıp çöpün içinden çıkarırken, yaşanan bu durum 'işte hayat' dedirtti.
Havaların ısınmaya başlamasıyla kırsal alanlarda görülme sıklığı artan kaplumbağalara karşı diğer tüm canlılara ve doğaya karşı olduğu gibi duyarlı olunması gerektiğinin altı çizildi.
Muhabir: ÖZGÜR DEDEOLUK