Didim 'Balık çiftliklerine' karşı tek yürek oldu

Aydın'ın Didim ilçesinde hazırlanan Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması fizibilite çalışmasına ilçe genelindeki sivil toplum örgütleri değerlendirme toplantısı düzenledi. Didim Belediyesi öncülüğünde toplanan dernekler, oluşturacakları platform ile tepkilerini dile getirecek.

Hüseyin Çalışkan
Hüseyin Çalışkan Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Didim’de denize yapılması planlanan yeni balık çiftlikleri ile buna bağlı olarak Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması fizibilite çalışmasının önüne geçilmesi amacıyla Didim Belediyesi öncülüğünde siyasi partiler, esnaf odaları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla geniş kapsamlı bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Didim'in Altınkum Mahallesi'nde bulunan eski gümrük iskelesinde gerçekleşen toplantıya Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan yardımcıları Yusuf Deveci, Öznur Gündoğdu ve Zeynel Şener, Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, belediye meclis üyeleri, ticaret odası yönetim kurulu üyeleri, demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri, çevre derneklerinin temsilcileri ile çok sayıda değişik alanlarda faaliyet gösteren derneklerin temsilcileri katıldı.

ÖNCE DİDİM ARDINDAN TÜRKİYE'YE ANLATILACAK

Didim'de denize yeni kurulması planlanan balık çiftlikleri ve buna bağlı yapılması düşünülen Tarım OSB’ye herkesin ortak tepki göstermesinden dolayı teşekkür eden A. Deniz Atabay, “Bugün burada bir yürütme kurulu oluşturma fikrimiz var. Burada kuracağımız yürütme kurulu ve ardından oluşturmak istediğimiz komitelerle her yurttaşımızı bilgilendireceğiz. Önce Didim’de yaşayan 100 bin kişiyi ardından da tüm ülkeye konuyu taşımalıyız. Burada bir konsorsiyum sağladığımızı düşünüyorum. Hepimiz sorunun takipçisi olacağız" dedi.

“PLATFORM VE KOMİTELER KURULACAK”

Başkan Atabay, yürütme kurulu platformu ve ardından komitelerin kurulması gerektiğini vurgulayarak; "Platformumuz süreci takip edecek. Bir hukuk komisyonu kurularak konunun hukuki yönden takip edilmesi gerekiyor. Öte yandan basının ve kamuoyunun bilgilendirmesi noktasından basın ve halkla İlişkiler komisyonu gerekli. Bu komisyon konun halka duyurulmasında etkin olacak. Diğer bir komite ise sokak komisyonu, bu komisyonda eylem, basın açıklamaları ve olaya yönelik duyarlılığın arttırılması yönünde çalışacak. Bizler bugün burada uzun ve ince bir yolculuğa çıktık. Karşımız güçlü gruplar var, iyi argüman ve enstrümanlar kullanırsak mücadeleyi kazanırız ve kazanacağımıza da inanıyorum" ifadelerini kullandı. Sürecin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekliliğine dikkat çeken Atabay; “Bugün burada mücadeleyi başlattık ve hepimiz bunu birlikte kazanacağız" dedi.

BAŞVURULAR ALINDI

Belediye Başkanı Atabay’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan katılımcılar öneri ve görüşlerini dile getirerek, yeni balık çiftlikleri ile buna bağlı olarak yapılması düşünülen Tarımsal Organize Sanayi Bölgesinin önlenmesi noktasında atılacak her adıma destek olacaklarının mesajını verdiler.
Toplantı sonunda oluşturulacak yürütüme kurulu ile 3 komitede görev almak isteyenlerin başvuruları alındı.

11 Temmuz 2019 Aydin/ Didim- Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?