Didim Belediyesi'nden “Mimar ve Mühendislerle” ortak akıl toplantısı

Didim Belediyesi'nden “Mimar ve Mühendislerle” ortak akıl toplantısı
Didim Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Mimarlar Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası Didim temsilciliklerinin işbirliğinde “Proje Tasarım ve Ruhsat süreçleri” konulu toplantı gerçekleştirdi.

Didim Belediyesi Gençlik ve Sanat Akademisinde düzenlenen toplantıya Didim Belediye Başkan yardımcısı Öznur Demirci Gündoğdu, Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli ile ilçedeki Mimar ve Mühendisler katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Demirci Gündoğdu belediyenin tüm meslek örgütleriyle sorunların çözümü ve işbirliği için protokoller imzaladığını kaydederek, bugünkü toplantının amaçlarından birisinin de fikir ve önerileri dinlemek olduğunu ifade etti. Gündoğdu Mimar ve Mühendislerin temsilcileriyle sürekli iletişim halinde olduklarını kaydederek “Bizim ve sizin işiniz çok zor; belediyemizin fiziki anlamda yetersizliği ve sürekli değişen yönetmelikler bizleri de sizi de yoruyor. Bir baskı var üzerimizde ve yaptığımız iş çok önemli. Yakın zamanda Maraş depremi yaşadık. Deprem sonucunda Mimar, Mühendis, Şantiye şefleri gibi bir çok kişi tutuklandı. Bunu örnek olarak anlattım çünkü bu sektör belli kişilere sorumluluk yüklüyor. Bu anlamda bizim yaptığımız işin önemini herkes bilmeli. Biz karşılıklı olarak sorunlarımızı anlatmak için burayız ve sizlerin fikir ve önerileri işlerimizi ve çalışmalarımız kolaylaştıracak.” dedi.

Ardından toplantıya katılan mimar ve mühendisler proje, ruhsat sorunları ve diğer yaşanan sorunları anlatarak çözüm önerilerini sundu.

Mimarlar ve Mühendisler, ise Didim Belediyesinin bugüne kadar işbirliği içerisinde çalıştıkları için teşekkürlerini iletti.

Kaynak:Hüseyin Çalışkan

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.