AK Parti Didim İlçe Başkanlığı’nda aday adaylığı başvurusu yapan iş insanı Naci Şenses’in basın toplantısını takip eden Didim Rehber Gazetesi sahibi Kemal Etleç, olay yerinde kalp krizi geçirdi. Olay sonrasında hastaneye kaldırılan Etleç yaşama tutunamazken, Etleç’in eşi, olayla ilgili olarak suç duyurusunda bulundu.
Konuyla ilgili adliye önünde meslektaşlarına açıklama yapan Gazeteci İlknur Etleç şunları kaydetti; “Bildiğiniz üzere iş insanı Naci Şenses, AK Parti’den Didim belediye Başkan aday adayı olmak üzere 20 Kasım Pazartesi günü saat 14:00’de İlçe binasına geldi. İlçe binasına gelen Şenses evraklarını AK Parti Didim İlçe başkan yardımcısı Adem Seven, Yahya Balan ve SKM Başkanı Şükrü Kavaklı’nın bulunduğu masaya teslim etti. Evrakların tesliminde Şenses ile yöneticiler sözlü olarak evreklar ve partiye yapılacak bağışla ilgili tartışma başladı. Tartışma esnasında ise olay yerinde bulunan eşim Kemal Etleç o anları kamerasıyla çekmeye başladı. Çekim esnasında Teşkilattan sorumlu İlçe Başkan yardımcısı Adem Seven’in “neden çekiyorsunuz” sözleriyle duruma müdahale etti. Sonrasında ise sözlü olarak tartışma sürdü. Tartışmanın devamında ise eşim Kemal Etleç’in bağış miktarının neye göre belirlendiğini sorması üzerine seslerin yükseldiği anda eşim kalp krizi geçirdi ve kendisini kaybettik."

“OLAYI KAMUOYUNUN VİCDANINA SUNUYORUM”

"Yaşanılan bu durum herkesi üzerken, ne yazık ki “siyasetin insan kazanma sanatı” olduğunu unutan AK Parti Didim İlçe Başkanı Sabahattin Akkuş ile o anda bulunan 3 ilçe yöneticisinin ise umurunda olmadığını gördük. Yaşanılan o anki telaş, bağırış ve duruma karşı odasından çıkma bile nezaketi göstermeyen İlçe Başkanı Sahabattin Akkuş’a, eşim yerdeyken benimle hala tartışan ve üzerine yürüme cesareti bulunan İlçe yöneticisi Adem Seven’e ve olay sonrasında hastaneye gelmeyen ve bizlerden bilgi alma durumunda bulunmayan bazı ilçe yöneticilerini de kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Yaşanılan bu duruma karşı hala sessizliğini sürdüren AK Parti Aydın İl Başkanlığına ve AK Parti Genel merkezine de bu durum karşısında harekete geçmemesini de anlam veremiyorum. Bu süreçte gerekli kişilere parti tarafından gerekli yaptırımların uygulanmasını istiyorum. Konuyla ilgili adliyeye giderek suç duyurusunda bulundum ve olayın takipçisi olacağım.”dedi.