Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti) Aydın Milletvekili Ömer Özmen, bir dizi temaslarda bulunmak için Nazilli’ye geldi. Seçim çalışmaları öncesinde nabız yoklayan Özmen, ilk olarak partililerle İlçe Başkanlığı’nda bir araya geldi. Partililer ile yaptığı istişareden sonra Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret eden Özmen daha sonra da esnafları ziyaret ederek sohbet etme imkanı buldu.

TEMAYÜL 26 KASIM’DA

Milletvekili Ömer Özmen, teşkilatlardaki seçim hazırlıklarına ilişkin konuştu. Başvuru ve temayül sürecinin uzatıldığını söyledi. AK Partili Ömer Özmen, 26 Kasım’dan sonra yerel seçim startını vereceklerini kaydeden Özmen, “Temayül bu hafta yapılacaktı ancak aday adaylarımızın kendini tanıtması için zaman çok dardı ve 1 hafta süre istendi. Temayül 26 Kasım’a ertelendi. Nasip olursa 81 ilimizde temayüller gerçekleştirilecek. Temayül, teşkilatımızın fikrini almak için bizim açımızdan önemli. Hiç gündemde olmayan bir ismi bile teşkilat yazabilir ve bu Cumhurbaşkanımızın önüne gidebilir. 26 Kasım’dan sonra tüm Türkiye’de yerel seçim startını vereceğiz” dedi.

“PARTİ FARKETMEKSİZİN KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

AK Parti Aydın Milletvekili, Cumhur İttifakı’nda merakla beklenen belediye başkan adaylığı paylaşımına ilişkin de konuştu. Çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını ve son kararın her iki partinin genel merkezinde olduğunu söyleyen Özmen, şöyle devam etti; “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son noktayı koyacaktır. Alınan kararı milletvekilleri ve teşkilat olarak hep beraber uygulayacağız. Bize gösterilen adayın, hangi partiden olursa olsun kazanması için çalışacağız. Cumhur İttifakı menfaat gütmeden Türkiye’nin yarınları için kurulmuş bir ortaklık. Farklı bir çıkar ilişkisi yok. Hem cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, hem de parlamentodaki birlikteliğimiz Türkiye’nin yarınlarını önceleyen bir birliktelik. Geçen seçimde olduğu gibi bu seçimde de bazı jestler fedakârlıklar iki parti tarafından yapılacaktır. Allah en doğru kararı vermeyi nasip etsin. Bazen eksik oluyor ve beğenmediğimiz oluyor bunları bir kenara bırakıp kazanmak için çalışacağız.”