"Belediye-iş" Didim’de üyeleriyle buluştu

"Belediye-iş" Didim’de üyeleriyle buluştu
Didim Belediyesinden Belediye iş’e geçen sendika üyeleriyle biraraya gelen Belediye İş Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, sendikalarıyla ilgili ortaya atılan iddiaları ret ederek “Güneş balçıkla sıvanmaz. Başkalarını kötüleyerek kendi hatalarınızı örtemezsiniz.” Sözleriyle DİSK Genel İş sendikasını eleştirdi.

Didim Belediyesinden Belediye iş’e geçen sendika üyeleriyle biraraya gelen Belediye İş Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman belediye önünde üyelerine seslendi. Yaşanan süreçle ilgili açıklamada bulunan Belediye İş Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, sendikalaşma süreçlerinde DİSK Genel İş’in tutumunu eleştirdi. Yaman “Yaklaşık beş ay önce, DISK/Genel-iş'in belediye emekçilerini yok sayan anti-demokratik dayatmaları, işçinin taleplerini görmezden gelen tavırları karşısında "artık yeter" diyen, Didim Belediyesi emekçileri Genel-iş'ten istifa etmişti. Didim Belediyesi emekçileri, geçtiğimiz günlerde, özgür iradeleriyle sendikamıza üye olarak Belediye-İş'e geçiş yaptılar. Didim Belediyesi emekçilerinin sorunlarını çözmek için adım atmayan, taleplerini duymazdan gelen onları çaresizliğe terk eden Genel-iş yönetimi, emekçiler özgürce kendi yollarını çizip sendikamıza üye olunca asılsız iftiralar, atmaktan geri kalmadılar. Didim Belediyesi emekçilerinin özgürce sendika seçmesini içlerine sindiremeyen, herkesi kendileri gibi zanneden Genel-iş'in yöneticileri, emekçilerin tokat gibi cevabı karşısında kaçışı, bazı basın yayın organlarında Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Didim Belediye Başkanlarına ve sendikamıza çamur atmakta buldu. Lafa gelince emekten, emekçiden, yoldaşlıktan bahseden mangalda kül bırakmayan, ağzından demokrasi, özgürlük lafları düşmeyen Genel-iş yöneticileri, icraata gelince, Didim belediyesi emekçilerinin sesini, soluğunu duymazdan geldi.

Didim emekçisi özgürce sendikal tercihini yapınca da, kendi hatalarını ve yetersizliğini gizlemek telaşına kapılan Genel-iş, yalan ve iftiralarını sıralamaya başladı. Güneş balçıkla sıvanmaz. Başkalarını kötüleyerek kendi hatalarınızı örtemezsiniz. “dedi.

“SENDİKA SEÇME HAKKINA SAYGI DUYUN”

Belediye çalışanlarının sendikal tercihine saygı duyulmasını isteyen Yaman süreçle ilgili de şunları kaydetti; “ Efeler Belediyesinde, Artvin Hopa'da, Şavşat'ta, İzmir Gaziemir'de Genel-İş'in baskı tehditle nasıl üye kaydettiğini dünya alem biliyor. Belediye-İş Sendikası'nın tek dayanağı emekçileridir. Belediye-İş tüm örgütlenmelerini işçinin rızasıyla, onların sendika seçme hakkına saygı duyarak yapan bir sendikadır. Bizim tavrımız nettir. İstemeyerek Belediye-İş'e üye olduğunu söyleyen bir işçi arkadaşımız varsa, sendikal tercihini istediği gibi kullanabilir. Sendikamıza düşen görev de, onun sendikal tercihine saygı duymak olur. Her zaman işçinin emeğine ve sendikal tercihine saygı duyan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile bu süreçte belediye emekçilerinin özgürce sendika seçme hakkına saygı duyan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay da emekçilerin ve sendikamız adına tekrar teşekkür ederiz. Aramıza katılarak sendikamızın gücüne güç katan Didim Belediyesi emekçileri Belediye-İş Sendikamıza hoş geldiniz. Sizlerin gelmesiyle Belediye-İş ailesi daha da büyüdü, daha da güçlendi.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak:Hüseyin Çalışkan

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.