Germencik’in en büyük mahallesi olan Ortaklar’da esnaf ve vatandaşlar, Belediye Başkanı Burak Zencirci’den ikinci pazar talebinde bulundu. Talebe duyarsız kalmayan Başkan Zencirci, yeni pazarın günü ve yayılacağı alanın belirlenmesi için belediye ekiplerini görevlendirdi. Ekipler tarafından yapılan çalışmanın tamamlanmasının ardından yeni pazar, ilk kez kuruldu. Her hafta çarşamba günü açılması planlanan yeni pazarı Başkan Zencirci; Germencik Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Doğan ve meclis üyeleri ile birlikte ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Pazarda tezgah açan esnaflara hayırlı işler dileyen Başkan Zencirci, esnafların yanı sıra alışveriş yapan vatandaşlarla da selamlaşıp sohbet etti.
BAŞKAN ZENCİRCİ'YE TEŞEKKÜR ETTİLER
Mutfak ihtiyaçları için pazardan kendisi de alışveriş yapan Başkan Zencirci, “Pazarcı esnafımıza hayırlı ve bereketli kazançlar dileklerimle, tüm vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Öte yandan çarşamba pazarı için esnaf ve vatandaşlar, Başkan Zencirci’ye teşekkür etti. Yeni faaliyete giren çarşamba pazarı ile birlikte pazar sayısı Germencik’te dörde, Ortaklar’da ise ikiye çıktı.