CHP meclis üyeleri, mazbatalarını aldı CHP meclis üyeleri, mazbatalarını aldı

 Altungün yaptığı açıklamada;

‘’2009-2014 döneminde sizlere hizmet etmenin onurunu yaşadım. Elbette her başkanı takdir eden de, eleştiren de olacaktır. Saygıyla karşılarım çok şükür sizlerin takdir ve teveccühü bana hep moral oldu, destek oldu sizlere minnettarım. Görev yaptığım dönemde olduğu gibi, ilçemizde yaşayan doğum yeri, ırkı, mezhebi hangisi olursa olsun her zaman benim hemşehrimdir, başımın tacıdır.

FUAT AKDOĞAN’IN BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞU DÖNEMDE CEZA ALMIŞTIM

Dönemimde Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan tarafından, Kuşadası belediyesi ile Universal kent bilgi sistemi ltd şirketi arasında sözleşme imzalanmıştır. 2009 yılında göreve geldiğimizde Üniversal şirketi isteğe bağlı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na kayıt ve tescilinin yapıldığı, dolayısıyla bu programın eser hak sahibinin şirkete ait olması bu sisteme ait kaynak kodlarının şirkette olmasından dolayı teknik ve hakiki olarak bu şirkette çalışmaya devam etmenin zorunlu olduğu sözleşme ve belgelerle tespit edilmiştir. Bu konuyla ilgili davada 1 yıl 13 ay hapis cezası aldım. İnfaz gerçekleşmesine rağmen karar üzerinden 3 yıl geçmediği için adaylık süreci ilçe seçim kurulu başkanlığınca noktalandı.

İLK MAĞDURİYET SÜRECİMİ 2018’DE YAŞADIM

Daha sonraki yıllarda sizlere yeniden hizmet edebilmek, öncelikli siyasi hedeflerimden biri oldu. Bu amaç ve hedefle 9 kasım 2018'de üye olduğum AK parti MKYK toplantısı kararıyla 2019 yerel seçimlerinde , AK Parti Kuşadası Belediye Başkan adayı olarak görevlendirildim. Ne yazık ki son dakika aday değişikliği yapılarak Fuat Akdoğan'a görev devri yapıldı ve belediye başkanlık seçimi kaybedildi. Bu süreç ilk mağduriyet sürecimdi. 2024 yerel seçimi siyasi mücadele hedefimize koyarak çalışmalara başladık, aday adaylık sürecimize Temmuz ayında başladık.

DAVA BELGELERİ GEREKLİ YERLERE ULAŞTIRILMIŞTI

Girişte paylaştığım davayla ilgili belgeler İlçe, il başkanlığında ve genel merkez hukuk birimiyle doğal olarak paylaşıldı. Bu süreçler devam ederken ben ve arkadaşlarım aday adaylık çalışmalarımızı hızlandırarak devam ettirdik. 7 Şubat 2024 tarihinde Kuşadası AK parti ve Cumhur ittifakı belediye başkan adayı olarak görevlendirildim. Aday adaylığı ve adaylık aşamasında AK Parti İI ve İlçe Başkanlığı, Gençlik kolları başkanlığı, Kadın kolu başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, mahalle başkanları ve tüm teşkilata ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İI, İlçe başkanlığı, yönetimi, kadın kolları ve tüm teşkilat üyelerine içten teşekkür ediyorum.

YAŞADIĞIM MAĞDURİYET KUŞADASI’NIN MAĞDUR EDİLME PLANIDIR

Ne yazık ki söz konusu dava sonucu olarak ilçe seçim kurulunca belediye başkan adaylığımız sonlandırıldı. Bu son dakika gelişmesi bende 2019 yerel seçim aday değiştirme operasyonunun, başka bir versiyonu olarak yorumlandı.Tespitim doğrudur veya değildir. Ancak yoğun bir siyasi tecrübe yaşamış bir siyasetçi olarak tespitlerim maalesef bu yöndedir. 2024 yerel seçimleri en az 2019 yerel seçimleri kadar önemli ve değerlidir. 2019'da aday değişikliği kimin ve nasıl bir anlayışın önünün açıldığı bellidir ve o tablo birlik içerisinde bugün yan yana karşımızdadır. Değerli dostlar yaşadığım mağduriyet sadece benim mağduriyetim değil, Kuşadası'nın mağdur edilme planıdır. El ele, gönül gönle bu kirli planı bozmalıyız. Kuşadası hepimizindir, sahip çıkmalıyız. Yılmadan, bıkmadan, usanmadan.
 

Kaynak: AYLİN ESER