Kuyucaklı sporcu milli takıma davet edildi Kuyucaklı sporcu milli takıma davet edildi

TFF 3. Lig 2. Grup’ta play-off’a kalan Efeler 09 SFK’nın mali sıkıntıları nedeniyle satılacağı iddia edilmişti. Yeşil beyazlı kulüpten iddiaya yalanlama geldi. Kulübün sosyal medya hesabından kamuoyuna yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Tüm eksiklikler ve sorunlara rağmen Aydın spor camiasının ve ülke genelindeki tüm sporseverlerin takdirini kazanmış bir spor kulübü olarak, son günlerde sosyal medyadaki bazı iddialara ve yerel basında çıkan asılsız haberlere karşın kamuoyuna açıklama yapmamız zorunlu hale gelmiştir.

Son 3 yılda Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu, TFF 3. Lig Playoff Yarı Finali, Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur’a yükselme ve bu sezonda da playoff oynamayı garantilemiş olan Efeler 09 Spor Kulübü'müz; antrenman sahası, tesis ve stadyum olmamasına rağmen bu başarılarıyla taraflı tarafsız her kesimin ve tüm spor kamuoyunun takdirini kazanmış bir spor kulübüdür. TFF 2. Lig'e yükselme playoff maçlarını oynamayı haftalar öncesinden garantilemiş ve ligin bitimine 2 hafta kala takımımızın başarısına gölge düşürülmeye çalışılmasını çıkan asılsız ve yalan haberlerde büyük üzüntüyle takip etmekteyiz.”

KULÜBÜN SATIŞI SÖZ KONUSU DEĞİL

Efeler 09 Spor Kulübü'nün bu sene çıkan yeni yasa ile tüm dernek statüsündeki amatör ve profesyonel kulüpler gibi dernekler masasından Gençlik Spor Bakanlığı’na bağlandığı vurgulanan açıklamada, “Dernekler statüsünde veya Gençlik Spor Bakanlığı'na bağlı bir kuruluşun satılması mümkün değildir. Ayrıca Kulüp Başkanımız Sn. Eymen Atay ve yönetim kurulumuz, kulüp yönetiminde görevlerine başarıyla devam etmektedir. Bu sebepten dolayı kulübün herhangi bir satışı söz konusu değildir. Yerel basında çıkan kulübün satılacağı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Aydın spor camiasına ve tüm spor kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Muhabir: KAZIM YÖRÜKÇE