Didim Şoförler ve Otomobilciler Odasına bağlı İlçedeki taksiciler zam talebinde bulunmak amacıyla bir araya gelerek, şehir içinde konvoy yaptı. Taksici esnafı, zamlar konusunda herhangi bir yetkisi yada yükümlülüğü olmayan Didim Belediyesi önünde protesto yapmasına Belediye Başkanı Hatice Gençay kayıtsız kalmadı.
Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Barış Şam ve yönetiminin zamlarla ilgili Başkan Gençay’a yaptığı ziyaret saatine denk gelen protesto eylemi sonrasında Başkan Gençay, Oda Başkanı Şam ve yönetim kurulu ile birlikte belediye önünde taksicilerle bir araya geldi. Gençay taksicilerin eylemini doğru bulmayarak “Geleceksiniz biz burada sizlerin sorunları dinleyip, çözüme kavuşturan insanlarız. Tamam gelmediniz. Gelmeden böyle bir protesto yapamazsınız. Oda Başkanınız yeni geldi; daha çayını içmedi bile, çay söyledik daha yeni konuşuyorduk. Sesler ne dedim böyle böyle tamam gelin konuşalım ama böyle olmaz. Oda başkanınızı ezdiniz zaten, buyurun gelin konuşalım.” Sözleriyle uzlaşı mesajı verdi.
Didim’deki taksicilerin protestosuna Gençay’tan uzlaşı mesajı..
Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Barış Şam ve yönetiminin, Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay’a nezaket ziyaretinde bulunduklarında esnada ilçedeki taksicilerin zam talebi iletmek amacıyla Belediye önündeki protesto eylemi ters tepti. Taksicilerle görüşen Gençay “Buyurun gelin görüşelim; oda başkanınız sorunu anlatamadan yaptığınız doğru değil.” Sözleriyle uzlaşı mesajı verdi.
Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN
Yorumlar
Trend Haberler
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
Nazilli’de seferberlik
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
Aydın'da yıkım devam ediyor
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi