CHP Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, “İşimiz, gücümüz Nazilli” sloganıyla çalmadık kapı sıkmadık el bırakmıyor. Seçim çalışmaları kapsamında ekibiyle birlikte Nazilli'yi karış karış gezen Tetik, dün akşam Sevindikli Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Meşaleler eşliğinde otobüsle gelen Tetik, coşkulu kalabalık tarafından başkan gibi karşılandı. Vatandaşların tek tek elini sıkan Tetik, ardından Sevindikli halkına seslendi.

“TEK ADAM YÖNETİMİNE SON”

Nazilli’nin 30 yıl sonra CHP belediyeciliği buluşacağını belirten Tetik, tek adam yönetimine son vermeye geldiklerini ifade etti. 1 Nisan itibariyle tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğini söyleyen Tetik, rant sistemi devrinin sona ereceğini vurguladı. Tetik’e, CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partililer eşlik etti.

“NAZİLLİ, 30 YIL SONRA CHP BELEDİYECİLİĞİ İLE BULUŞACAK”

Nazilli’nin CHP belediyeciliğini özlediğini söyleyen Tetik, “Biliyorsunuz 30 yıl Nazilli Devlet Hastanesinde Kulak Burun Boğaz doktorluğu yaptım. Ondan dolayı şöyle bakınca hemen hemen hepinizi tanıyorum. Hastaneden ayrıldıktan sonra Nazilli Belediye Başkanlığına aday olmak istedim. Peki neden? Sizlerle beraber olmak istedim. Siz bana geliyordunuz. Hastanede tedavi ediyordum. Baktım ki, Nazilli’nin artık doktora ihtiyacı var. Nazilli’yi 1994 yılında Dr. Yavuz Kaynar yönetti. Nazilli, o tarihten bu yana CHP belediyeciliğini görmedi. 1994 yılında bir doktor bıraktı. Gelin yine 30 yıl sonra yeniden bir doktora bırakın Nazilli’yi” diye konuştu.

“SİZİN BU EKİBE KATILMANIZ GEREKİYOR”

“1 Nisan itibariyle tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğim” diyerek sözlerine devam eden Tetik, “İnsanı birinci plana koyuyoruz biz. Nazilli Belediyesinde Yerel Yönetimler Müdürlüğü dediğimiz bir birim kuracağız. Muhtarlarımız bu müdürlüğe gelip sorunlarını burada çözecek. Biz çözeceğiz. Benim felsefem şu. Ben tek başıma hiç bir şey yapamam, benim tek başıma Nazilli’yi yönetmem mümkün değil. Artık Nazilli’de tek adam yönetimine son vermeye geliyorum. Bu nasıl olacak. İşte ekibim burada tertemiz bir ekip. Ama yeterli değil. Sizinde bu ekibe katılmanız gerekiyor. Benim kafamdaki yönetimde bu var. Siz istemezseniz hiçbir şey olmaz. Bir iş yaparken halkımıza soracağız. Muhtarımla beraber sizle oturup konuşacağız. Derdiniz neyse ona göre çözüm bulacağız. Çünkü bizimle halkın iktidarı geliyor.”

Chpli Terik Gumbur Gumbur Geliyor Sevindiklide Baskan Gibi Karsilandi 453207 A3F616Db82F3Bed7Ae80332D7A6Ab3C1

“TARIM KENTİYİZ AMA FESTİVALİMİZ YOK”

Nazilli’nin uluslar arası marka değeri olması adına çalışacaklarını söyleyen Tetik, “Şimdi gelelim neler yapacağım. ‘Ya arkadaş konuşuyorsun da senin farkın ne? En çok sorulan soru bu. Birinci planım insan odaklı hizmetler. Sizin yararınıza olan ve sizi ilgilendiren hizmetler. Ürün yetiştiriyorsunuz ve ürünlerin tanıtımı yapılmıyor. Hayvancılıkla uğraşıyorsunuz, incir var, portakal, kestanemiz var ama tanıtılmıyor. Niye? Ne yapacağız. Siz yetiştireceksiniz ben onun festivallerini yapacağım. Fuar alanımız dahi yok. Aracılar kalkacak. Parayı siz kazanacaksınız. Benim köylüm ne istiyorsa onu yapacağız”

Chpli Terik Gumbur Gumbur Geliyor Sevindiklide Baskan Gibi Karsilandi 453207 0Afe9Dceca1Dd792B46C874F50A37E09

ASFALT FABRİKASI NEDEN KAPATILDI?

Nazilli’nin fabrika ayarlarına geri döneceğini özellikle vurgulayan Tetik, “Taş fabrikası yapmanın ham maddesi kumdur. Kumdan bol bir şey yok. Nazilli’de tesis kuracağız. İstihdam yaratacağız. Asfalt fabrikası kuracağız. 1994 Yılında Dr. Yavuz Kaynar asfalt fabrikasını kurdu ve her yeri asfaltlıyordu. Fakat ne hikmettir ki o fabrika kapanmış. Neden kapandı? Çünkü insan odaklı hizmet olmadığı için kapandı. Biz o asfalt fabrikasını yeniden açacağız" diye konuştu. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Tetik, konuşmasının son bölümünde ise, "Şuna inanın hemşerilerim. Belediye Başkanı olduğumda 1 kuruşunuzu yedirmem, 1 kuruş da yemem. Ben şunu yapacağım. Nazili Belediyesi’nde koca bir ekran var. Karşısına oturup, Belediye Meclisi’ni ve ihaleleri canlı canlı izleyeceksiniz. Meclis üyesi adaylarımız belirledikten sonra bir toplantı yaptık. O toplantıda arkadaşlarıma 'Aranızda rant olayını düşünen varsa hemen burayı terk etsin' dedim. Tertemiz duracağız. tertemiz hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Chpli Terik Gumbur Gumbur Geliyor Sevindiklide Baskan Gibi Karsilandi 453207 9321E5Fcb50B3C34Ea537A0C89A2830E

Kaynak: NAZLI ALTINAYAR