Sanayi sitenin sorunlarını bildiklerini kaydeden Gençay “Sorunları hep birlikte çözeceğiz. Burası sizin ekmek tekneniz sadece bizden hizmet beklemek yanlış sizlerden elinizi taşın altına koyun.” dedi.
Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay 75. Yıl sanayi sitesi derneği yöneticileri ve esnaflarıyla biraraya geldi. Başkan Gençay’a Başkan yardımcısı Kaan Topçuoğulları ile birim müdürleri eşlik ederken, Gençay ve ekibini Dernek Başkanı Ferhat Yıldız, dernek yönetimi ve esnaflar karşıladı. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette sanayi sitesi esnafları, çöp, temizlik, sanayin alt kısmındaki yolların yapılması, altyapı ve kaçak yapıların durumu konusunda yaşadıkları sorunları anlatıp destek istedi.
“KAÇAK YAPIYA GEÇİT YOK; RUHSATLARINIZI ALIN”
Başkan Gençay sanayi sitesinin durumuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını belirterek “Öncelikle tapularınızı aldınız; projeye uygun şekilde binalarınızı düzenleyin. Kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Varsa çıkıntı eklenti belediyeden ruhsat alın. Bir gecede kaçak yapılar yapılıyor; bunları biliyoruz çünkü şikayetler var. Sizin ekmek tekneniz burası ve belediyeden gerekli ruhsat ve izinleri alın yasal hale getiren yoksa ben buradaki kaçak yapıları yıkacağım.” dedi.
“ALTYAPIDA SIKINTI VAR”
Didim’in hızla büyüdüğünü ve altyapı sorununun olduğunu kaydeden Başkan Gençay “Yukarıdakiler her sene Didim’i satıyor, satılan yerlere bina yapılıyor ama altyapı yok. Burada ilk etapta bir vidanjör alın. Elimizde 8-9 tane vidanjör ama yetmiyor. Fiyatı da bu yıl 500 + KDV oldu ama sizler bunun için de site yönetimi olarak elinizi taşın altına koyun vidanjör alın ve kullanın. Bu sorunu da böyle çözün. Ayrıca site yönetimi kurun ve aidat alın üyelerden buraya bir bekçi alın; güvenlik sorunu için kameralar taktırın bunları sizler yapabilirsiniz bizde destek oluruz.” dedi.
“TEMİZLİK KONUSUNDA SİZLERDE DUYARLI OLUN”
Yolların yapımı noktasında çalışmalar yapacaklarını belirten Gençay, temizlik konusunda ekiplerin yaz döneminde zorlandığını ve bu anlamda herkesten duyarlılık beklediklerini söyledi. Haftada bir kez her yerin temizlenmesi noktasında sanayiye girileceğini kaydeden Gençay, çöplerin belli yerlerde alınmaya devam edeceğini söyledi. Sanayi de atık lastikler için de belediyenin çalışma yapılacağını belirten Başkan Gençay kurban pazarının sanayiye yakın olmasından dolayı, kurban bayramına kadar ilaçlama çalışmalarını bu alanda arttıracaklarını dile getirdi.
“EKMEK TEKNENİZE SAHİP ÇIKIN”
Başkan Gençay Didim sanayisinin örnek olması için herkese iş düştüğünü kaydederek “Biz bugün burada sizlerin sorunlarını dinledik not aldı. Zaman zaman geleceğim ve bunların takipçisi olacağım ama sorunları hep birlikte çözeceğiz. Burası sizin ekmek tekneniz sadece bizden hizmet beklemek yanlış sizlerden elinizi taşın altına koyun.” dedi.