Nazilli tiyatroya doyacak Lise öğrencileri 14 oyun sergileyecek Nazilli tiyatroya doyacak Lise öğrencileri 14 oyun sergileyecek

Kuşadası ev sahipliğinde düzenlenen sergi tamamlanırken  Bilim Kurulunun değerlendirmeleri sonucunda derece alan projeler belli oldu. Lise öğrencilerini temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalara teşvik etmek, yönlendirici faaliyetlerde bulunmak ve mevcut bilimsel projelerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK tarafından birçok alanda düzenlenen proje yarışmasında içerik, planlama, sunum, katılım ve kattığı değerler bakımından oldukça büyük öneme sahip olan etkinlikte kurulan stantlarda bilim kurulu ve katılımcıların ilgi ve beğenisine sunulan çalışmaların nihayete ermesi ile birlikte coşku, yerini ödül töreni heyecanına bıraktı.

5,5
AYDIN’IN GURURLARI 
Aydın’ın 14 proje ile katılım sağladığı etkinlikte toplamda 6 ilden 101 proje, 303 lise öğrencisi ve 101 danışman öğretmen yer aldı. Kuşadası Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreni kapsamında 101 proje arasından derece alan projeler şu şekilde: “Değerler Eğitimi alanında Aydın Lisesi’nden Ece Denat, Burak Ege Bayram, Ömer Alp Erkul, Sosyoloji alanında Kuşadası Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi’nden Gülşen Alkan, Nazire Sığırtmaç, Ceylin Mandıracı, Teknolojik Tasarım alanında Aydın Fen Lisesi ve Aydın Özel Gelecek Egefen Anadolu Lisesi’nden  Efe Ağlamazlar, Sarp Rüzgar Çarmıklı, Hatice Nur Dişli  birincilik kazanırken Tarih alanında ikincilik ödülünü Aydın Kuşadası Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi’nden Nisa Sarı, Onur Zorlu, Ceren Karaş kazandı.  
Üçüncülük ödüllerini ise Değerler Eğitimi alanında Aydın Sosyal Bilimler Lisesi’nden Merve Değirmen, Sude Naz Şanlı,  Matematik alanında Nazilli Anadolu Lisesi’nden Halil Efe Genç, Emir Yenice, Eray Avcı, Psikoloji alanında Aydın Sosyal Bilimler Lisesi’nden Hasan Hüseyin Kuytu, Damlanur Yıldırım, Beyza Yılmaz, Yazılım alanında Aydın Fen Lisesi’nden Kağan Yaka, Muhammed Hüseyin Kaya, Murat Karakaya elde etti. 

2,2
AYDIN EĞİTİMDE MARKA ŞEHİR OLDU 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici, Aydın’ın eğitimde ve bilimsel çalışmalarda marka şehir haline geldiğini belirterek, “Öğrencilerimizin danışman öğretmenlerinin destekleri ile ortaya koydukları büyük gayret ve özveri sonucunda ilimiz ev sahipliğinde düzenlediğimiz Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 55. Bölge Sergisi bugün itibariyle sona erdi.  Aydın olarak 8 dalda elde ettiğimiz dereceler nihayetinde sağlanan başarılar, eğitim camiamız ve ülkemize hayırlı olsun. Bu mecralarda gerçekleştirilen her proje ülkemizin müreffeh yarınlarına hizmet etme adına büyük öneme haizdir. Türkiye Yüzyılının genç dimağları, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin daima üzerine taşıyacaktır” dedi. 

3,3

Kaynak: KAZIM YÖRÜKCE