İngilizce Öğretmeni Suna Yaşar'ın rehberliğinde Efe Ağlamazlar, Gökalp Kum ve Zeynep Cankaya'dan oluşan bu parlak ekip, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinasyonunda AB Erasmus+ Akreditasyon eğitimine katılarak sadece bilgi ve kültürlerini geliştirmekle kalmadı, aynı zamanda okullarını, Aydın'ı ve Türkiye’yi de Avrupa'da en güzel şekilde temsil etti.

YEREL ÖĞRENCİLERLE OMUZ OMUZA


Macaristan'da sadece eğitime katılmakla kalmayan bu genç elçiler, yerel öğrencilerle de bir araya gelerek unutulmaz bir deneyim yaşadı. Farklı kültürleri yakından tanıma ve kaynaşma imkanı bulan Aydın Fen Lisesi öğrencileri, hem ufuklarını genişlettiler hem de uluslararası alanda iletişim becerilerini geliştirdiler.

Aydin Fen Lisesinin Gencleri Avrupada 465356 Afa651Fb0A34505Dd81B70B2Af3Da655

Türkiye'yi dolandıran örgütün elebaşlarından biri Çinli kadın çıktı Türkiye'yi dolandıran örgütün elebaşlarından biri Çinli kadın çıktı

BİLGİNİN IŞIĞINI PAYLAŞARAK İLHAM VERDİLER


Macaristan'dan dönen Aydın Fen Lisesi öğrencileri, kazandıkları bilgileri ve deneyimleri kendi okullarında da paylaşarak akranlarına ilham kaynağı oldular. Bu sayede Aydın Fen Lisesi, sadece akademik başarısıyla değil, aynı zamanda uluslararası vizyonu ve öğrencilerine sunduğu eşsiz imkanlarla da öne çıkan bir eğitim kurumu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Aydin Fen Lisesinin Gencleri Avrupada 465356 61F96D351E3F068E5F5A404624A67728

GELECEĞİN LİDERLERİNİ YETİŞTİRİYOR


Aydın Fen Lisesi, Erasmus+ projeleri ile sadece öğrencilerine uluslararası deneyim kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda onları geleceğin liderleri olarak yetiştiriyor. Farklı kültürlere açık, donanımlı ve özgüvenli bireyler yetiştirmeye odaklanan bu eğitim kurumu, Türkiye'nin eğitim camiasında gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ