Apple'ın hisseleri, teknoloji devinin mali ikinci çeyrek kazanç raporunun Perşembe günü piyasa kapandıktan sonra açıklanmasının ardından Cuma günü büyük oranda yükselişe geçtiği görüldü.

iPhone satışları bu çeyrekte geçen yıla göre %10 düşmüş ve Wall Street tahminlerinin altında kaldı fakat Apple'ın 110 milyar dolarlık rekor bir hisse geri alımını duyurmasıyla hisseler büyük oranda artışa geçti.

WhatsApp büyük tasarım değişikliğine gidiyor: Yeni renkler, simgeler ve dahası! WhatsApp büyük tasarım değişikliğine gidiyor: Yeni renkler, simgeler ve dahası!

Apple Piyasa Degerinde Rekor Artis2

160 MİLYON DOLAR ARTIŞ OLDU

Haftanın son işlem günü işlemlerinde Apple hisseleri %5,97'lik bir kazançla 183,36$'dan kapanmadan önce 187$'a kadar yükseldi. Tedavüldeki 15.509.763.000 hisse ile bugünkü artış Apple'ın piyasa değerine 160,21 milyar dolar ekleyerek şirkete 2,83 trilyon dolar değer kazandırdı.

Apple 3 trilyon dolarlık bir değerlemeye doğru emin adımlarla ilerlerken, hisse senedi en son Aralık ayında yatırımcıların aklında Vision Pro'nun piyasaya sürülmesi varken bu kadar yüksek bir değere ulaşmıştı.

Muhabir: ÖMER ARAZ