Kullanıcılar, artık aradıkları terimlerle ilgili Wikipedia sonuçlarına da ulaşabiliyorlar. Bu değişiklik, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirebilir.
Diyelim ki TikTok'a bir konuyla ilgili arama yaptınız ve onunla ilgili paylaşılan videoları görüyorsunuz. Sayfada gezinirken, aralara Wikipedia bağlantılarının serpilmiş olduğunu göreceksiniz. Bu bağlantıya dokunan kullanıcı, konuyla ilgili detaylı bilgi edinme fırsatı yakalamış olacak. The Verge tarafından paylaşılan bilgilere göre özellik, şu an için test aşamasında. Zira New York ve Los Angeles gibi terimlerde Wikipedia sonuçları görünürken, Chicago için görünmüyor.
TikTok'un yeni özelliği sadece İngilizce değil, Rusça gibi farklı dillerde de çalışıyor. Türkiye de test programına dahil edildiğinde, Türkçe terimler aradığınız zaman da Wikipedia bağlantılarını görebileceksiniz. TikTok sözcüsü, Wikipedia ile iş birliği yaptıklarını, bu özelliğin de aslında bir süredir kullanılabilir olduğunu söyledi. Sözcü, daha önce bu özellikle ilgili açıklama yapmadıklarını ancak bazı haber kuruluşlarının özelliği açıkladığını belirtti.