Trafik kazalarının en önemli sebeplerinden biri olan aşırı hızla mücadele çerçevesinde, Türkiye genelinde 3 gün boyunca tüm radar araçlarının katılımıyla yoğun bir "radarla hız denetimi" operasyonu gerçekleştirilecek. Bu operasyon, 8-9-10 Mayıs 2024 tarihlerini kapsayacak ve sürücülere hız limitlerine uymaları konusunda uyarı niteliği taşıyacak.

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Doğrultusunda Sıkı Kontrol

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda yayınlanan eylem planı çerçevesinde, 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nın bir bileşeni olarak bu uygulama hayata geçiriliyor. Temel amacı, trafik kazalarını ve can kayıplarını azaltmak için sürücüleri hız kurallarına uymaya teşvik etmektir.

Aydem Duyurdu. Bozdoğan elektrik kesintisi 20 Mayıs 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi Aydem Duyurdu. Bozdoğan elektrik kesintisi 20 Mayıs 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi

Denetimler Gündüz ve Gece Sürecek

Radarla hız denetimleri gündüzleri, 7 saat boyunca çevirme ekipleriyle birlikte gerçekleştirilecek. Gece ise 01:00 ile 06:00 saatleri arasında gece görüş aparatlarıyla denetimlere devam edilecek.

Editör: Cemre UZUN