Seçime yaklaşılırken çalışmalarının temposunu attıran AK Partili Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, ilçelerde yaptığı ziyaretler ve katıldığı etkinliklerde seçilmesi durumunda Aydın için gerçekleştirecekleri vaatleri sıralıyor. AK Parti adayı Mustafa Savaş, yeni projelerini kamuoyu ile paylaştı
“BEŞ İLÇEDE KATI ATIK BERTARAF TESİSİLERİ KURUYORUZ
Şehrin çöp sorununa kesin çözüm bulacaklarını ifade eden Savaş, “Planlama hatası olarak yapılan tesisleri (Didim, Kuşadası ve Efeler) ıslah ve revize edip, şehrin çöp sorununa kesin çözüm bulacağız” dedi.
150 BİN KONUTUN ELEKTRİK İHTİYACI KARŞILANACAK
Savaş, Aydın Entegre Atık Yönetim Planı’nı oluşturulacağını belirterek şunları söyledi: “Efeler Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ne entegre olacak şekilde, Çine Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi ve Nazilli Entegre Katı Atık Yönetim Tesislerini hizmete açacağız. Bu iki tesisin katkısı ile elektrik üretip (25 Mw kurulu güç), yaklaşık 150.000 konutun aylık elektrik ihtiyacını karşılamış olacağız”
“TESİS PROJELERİMİZ HAZIR”
“Bu şehrin her noktasında bir tek çöpün bile sağa sola atılmasına izin vermeyeceğiz” diyen Savaş, “Atıl durumda olan Tıbbi Atık Tesisleri’ni revize ederek, şehrimizin ihtiyacı olan modern Tıbbi Atık Yönetimi ve Sterilizasyon Tesisi’ni açacağız. Bu şehrin her noktasında bir tek çöpün bile sağa sola atılmasına izin vermeyeceğiz. Bu tesislerin tamamının yerleri, kapasiteleri, projeleri hazır. İlk bir yılda, Nazilli’nin Katı Atık Bertaraf Tesisi, beş yılda ise kalan diğer katı atık bertaraf tesisi inşaatlarına başlayıp, kademeli olarak işletmeye alacağız” ifadelerini kullandı.