Sevgi dolu bir tatil

Çocuklarımızın içindeki çocuğu öldürmeyelim. Yaşı kaç olursa olsun anne babalar için hiç bir zaman büyümeyen evlatların içinde, coşkulu, heyecanlı, biraz haylaz biraz masum duyguları olan çocuklarımızın yüreğindeki masumiyeti yok etmeyelim. Uzun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatili hak eden tüm çocuklarımızın dinlenmek ve eğlenmek en doğal hakkı.  Yaz tatiline çıkan çocuklarımızı öncelikle birey olarak dinlemeli ve ona saygı duymalıyız. Karnesinde yazılan sayısal değerlerin, çocukların kişilik ve karakterinin yansıması olmadığını, telafi edilebilecek bir ders başarısı olduğu unutulmamalıdır.  Parka gidemezsin, denize gidemezsin çünkü matematikten zayıf aldın asla olmamalıdır. Çocuklarımızı ders başarısını güdülemek için, onların temel ihtiyaçları gibi olan, eğlenmek, oynamak, gezmek hakkını elinden almamalıyız. 

Biz çocuklarımızı, hayatlarını idam ettirebilmeleri, mesleki kariyere sahip olabilmeleri, kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmeleri için, onlara güzel bir gelecek bırakabilmek için mücadele ediyoruz. Bunu  onları çok sevdiğimiz ve onların iyiliğini düşündüğümüz için yapıyoruz. Lakin çocuklarımıza olan sevgimiz ve saygımız her şeyden daha önemlidir. Hepimizin yanlışı eksiği olabilir. Önemli olan hatanın farkına varabilmek ve telafi etmek için çabalamaktır. Çocuklarımızın eksik olan yönlerini tespit edip, onunla birey gibi konuşup, motive etmeliyiz. Hiç bir eksiğin ya da  yanlışın sizin ona  olan sevginizden daha önemli olmadığını gerçekten hissettirmeliyiz. Çocuklarımızla geçirilecek vakitlerin her şeyden daha önemli olduğunu unutmamalıyız. 

Çocuklarımızın dünyaya gözünü açtığı ilk gün hissettiğimiz o muhteşem duyguyu her an içinize çekmenizi tavsiye ederim.  Ellerimize sığan dünyasıyla, dünyamıza anlam katan çocuklarımıza sarılıp, şükretmek ne güzel bir huzur. 

Çocuklarınızla sevginizin ve saygınızın perçinleşeceği planlar yapın kendinize. Spor yapın birlikte, top oynayın, ip atlayın, takla atın. Çocuğunuzla çocuk olun, bu size de çok iyi gelecektir. Yeşilliklerde özgürce koşun, denizde birbirinizi ıslatın. Ağız dolusu kahkaha atın, göz göze gelin ve iyi ki deyin… İyi ki evladımsın ve çocuğunuzun iyi ki annem iyi ki babamsın dediğini yüreğinizde duyun. 

Sevgi, her kapıyı açan sihirli bir anahtardır. Ve bu anahtar sizin kocaman yüreğinizin üstünde hazır bir şeklide duruyor. Sadece anahtarı çevirin ve kocaman, huzur dolu dünyaya girin. Çocuğumuza açılan o kapı, hayattaki en eşsiz güzelliğe sahip, huzur dolu, uçsuz bucaksız bir dünyadır. Bu dünyada şartsız, koşulsuz sevgi ile birbirinize sımsıkı sarılın. 

Tatil, huzursa, huzur çocuğunuzla aranızdaki sevgiden başka bir şey değildir.

Huzurlu ve sevgi dolu tatil dilerim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aysun Kaplan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?