Kuşadası Halk Eğitim Merkezi ve Kuşadası Merdiven Toplumsal Girişim ve Gelişim Derneği’nin Güzelçamlı’da bulunan Merdiven Derneği binasında açılışı gerçekleşen Çini ürünleri sergisi yoğun davetli katılımı ile gerçekleşti. Kuşadası’nın yanı sıra çevre il ve ilçelerden de katılımın olduğu gözlemlenen etkinliğe, dernek üyelerinin yanı sıra Kuşadası Halk Eğitim Merkezi Müdürü Doğan Bakır ve Kuşadası Belediyesi Meclis üyesi Gülden Akbulut’ta katılım gösterdi. Üreten kadınların el emeği göz nuru çini ürünlerinin görücüye çıktığı sergi etkinliğinde, davetlilerin çalışmalar karşısında hayranlıklarını gizleyemediği gözlerden kaçmadı.
HOBİLERİN GELİŞTİRİLMESİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ
Organizasyonun açılışında bir konuşma gerçekleştiren, Kuşadası Halk Eğitim Merkezi Müdürü Doğan Bakır, "Kuşadası Halk Eğitim Merkezi olarak bir misyonumuz var. Bu misyon içerisinde çalışma prensiplerimiz elbette ki meslek edindirme ama bulunduğumuz yerin özelliklerinden kaynaklı olarak insanların hobilerini geliştirmeleri, çalışma alanları oluşturmaları ve sosyalleşmeleri de bizler için çok önemli. Kurslarımızın devamı gelecek. Herhangi bir konuda taleplerinizin olması durumunda bunları karşılamaya mümkün olduğunca gayret edeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
1 YILLIK EMEKLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Halk Eğitim Öğretmeni Aynur Okutan, emeklerinin sergilenmesinden ötürü çok mutlu olduğunu belirterek, ‘Biz, Halk Eğitim bünyesinde, Merdiven Derneği'ne iki yıldır çini çalışmaları yapıyoruz. Ortalama 16 kişilik bir çinicilik kursu öğrenci grubumuz var. Kursumuz Ekim-Mayıs aralığında sürdü. 1 yıl boyunca çalışmalarını sürdürdüğümüz emeklerimizi her yıl bu zamanlarda sergiliyoruz. Uyumun ve anlayışın olduğu bir çalışma yılımız oldu. Ayrıca, Kuşadası TESUD Derneği’nde de çalışmalarımı yürütüyorum. Bu derneğimiz de, yine Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı bir çini işlemeciliği kursu. Bu bağlamda emeği geçen arkadaşlarım başta olmak üzere katılan davetlilere de çok teşekkür ederim’ dedi.