Kuşadası Kent Konseyi, ‘Çevre Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Kuşadası Kadınlar Denizi sahil bandı üzerinde bulunan plajı temizleyerek, çevreyi kirletmenin zararları konusunda farkındalık yarattı. Kuşadası Kent Konseyi Kadınlar Denizi Mahalle Meclisi, Kadınlar Denizi Mahalle Muhtarlığı, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları ve duyarlı vatandaşların katılım gösterdiği farkındalık etkinliği, vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı. Ellerinde, doğayı ve çevreyi korumaya ve temiz tutmaya yönelik mesajlar yazılı dövizler ile plaja inen grup,denize girerek güneşlenen yerli ve yabancı turistlere bilgilendirmelerde bulundu. Yanlarında getirdikleri çöp poşetleri ile plajı temizleyen grup tatilciler tarafından uzun süre alkışlandı.
DOĞAYI KORUMAK İNSANLIK GÖREVİMİZDİR
Doğaya ve çevreye sadece özel günlerde değil her zaman sahip çıkmamız gerektiğini belirterek sözlerine başlayan, Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver, ‘Çevre Haftası olması nedeni ile doğayı korumak ve çevreye karşı duyarlılık yaratmak üzere etkinliğimizi düzenledik. Doğamızı korumak için hep birlikte el ele verdik. Sahil şeridimizi plastik atıklardan ve çöplerden arındırarak tertemiz bir çevreye katkıda bulunduk. Bu anlamlı etkinliğimize katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gelecek nesiller için daha sağlıklı bir dünya bırakmak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.