Yerel seçimlerde yüzde 6 gibi bir oy oranı alan ve ilçede en başarısız olduğu bir sonuca imza atan İYİ Parti Karacasu İlçe Teşkilatında Başkan Ali Küpelioğlu seçimlerin ardından 15 gün sonra istifa etti. İstifa dilekçesini Aydın İl Yönetimine sunan Küpelioğlu'nun istifasının kabul edilip edilmediği merak konusu oldu. İlçede bazı partili kaynaklardan edinilen bilgide Küpelioğlu'nun görevine devam ettiğini kaydedildi.
Bu konuda "Küpelioğlu istifasını verdi. Ancak bir ay kadar önce il başkanı ilçemize gelerek yönetimle toplantı yaptı. Ali Başkanımızın göreve devam etmesi kararlaştırıldı. Şu an görevinin başında" ifadeleri kullanıldı.
Küpelioğlu ise, "Yerel seçimden 15 gün kadar sonra istifa dilekçemi sundum. Aktif siyaseti bıraktım. İlçe başkanı olarak bir görevlendirme yapılmadı bildiğim kadarıyla" dedi.
Görev yaptığı dönemde icraatlarıyla tartışma konusu olan Zeki inal'ı belediye başkan adayı yapmasıyla herkesi şaşırtan bir karara imza atan Prof. Dr. Ali Küpelioğlu'nun Zeki İnal kararı pek çok partilinin istifasına zemin hazırlamıştı. Partiye ilçede en başarısız dönemini yaşatan Küpelioğlu aktif siyaseti bıraktı.