AK Partili Yavuz, Hamzçebi’ye sert cevap, zor sorular!

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a gerçekleştirilen saldırı sonrasında destek ziyareti için Didim’e gelen CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin basın toplantısında AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a yönelik iddialarının ardından cevap gecikmedi. Yavuz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada CHP’li Milletvekili Hamzaçebi’ye sert tepki göstererek, zor sorular yöneltti.

Hüseyin Çalışkan
Hüseyin Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Didim ilçe binasında gerçekleştirdiği Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a destek ziyaretinde basına açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a yönelik sorularına, Yavuz’dan cevap gecikmedi. AK Partili Yavuz sosyal medya hesabından verdiği cevapta otel açılışına neden katıldığını şu sözlerle açıkladı; “CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin partisinin Didim ilçe binasında düzenledikleri basın toplantısında şahsım ve eşimle ilgili ortaya atmış olduğu bir takım iddiaların bazı haber kanallarında yer alması üzerine bu açıklamayı yapmak zorunlu hale gelmiştir. Sayın Hamzaçebi’nin düzenlenen basın toplantısında, Didim’de bulunan Maril Resort Hotel’in açılışına neden katıldığıma ilişkin yöneltmiş olduğu soruya cevap vermek gerekirse; “Maril Resort Hotel 30 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen açılış organizasyonu sonrasında Didim’de kapılarını tatilcilere açmıştır. Organizasyon öncesinde işletme sahipleri bizlere sunmuş oldukları açılış davetiyesi ile söz konusu organizasyonda misafir etmek istemişlerdir Bizlerde o tarihte gelen davete icabet ederek, otelin açılış programında yer aldık. Ne yapacağız yerin ruhsatı var mı yok mu diye mi bakalım. Programlarımızın uygun olduğu sürece ilimiz genelinde her türlü açılış veya organizasyonda hemşerilerimizin davetlerine icabet etmeye özen gösterdiğimiz kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir. Bunların yanında söz konusu otelin açılış programına bizim haricimizde ünlü bir spor kulübünün Başkanı, bunun yanı sıra ilimizden ve yurt genelinden birçok iş adamı, siyasiler bu açılış organizasyonunda yer almasına rağmen, iktidar bir partinin Aydın Milletvekili olmam sebebiyle sadece şahsımın katılımı üzerinden niçin bu kadar rahatsızlık duyulduğunu anlamakta açıkçası zorluk çekmekteyiz.” ifadelerine yer verdi.

“HİSSE DEVRİ YASALAR UYGUN YAPILDI”

AK Partili Yavuz, eşinin ortak olduğu şirketlerin hisse devriyle ilgili CHP’li Hamzçebi’nin sorularına şu sözlerle cevap verdi; “CHP’li Hamzaçebi’nin bir başka iddiası olan bir dönem eşimin şirket ortağı olduğu MAYA İnşaat Turizm Gıda Hayvancılık Ltd. Şti.’nin hisselerinin Didim Maril Resort Hotel’in sahiplerine devredildiğine yönelik sorusuna cevaben; MAYA İnşaat Turizm Gıda Hayvancılık Ltd. Şti., bizim herhangi bir siyasi görevimiz olmadığı bir dönemde eşim ve Söke’li bir iş adamının eşi ile ortak olarak, inşaat sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Şirketin kuruluşu sonrasında Söke ilçemizin Bağarası mahallesinde yine şirketin almış olduğu 6 dönümlük bir taşınmaz üzerine toplu konut yapım işine başlanmış, kaba inşaatın tamamlanmasına yakın bir süreçte piyasaların durgunluğundan dolayı orada mağduriyet olmaması adına, inşaat çalışmalarına ara verilmiş, şirket içi alınan kararla ortaklığın anlaşmalı olarak sonlandırılması, şirket hisselerimizin bir başkasına devredilerek, Maya İnşaat Turizm Gıda Hayvancılık Ltd. Şti’nin yeni ortağı veya ortaklarının projeye devam etmesi uygun görülmüştür. Bu çerçevede eşimin söz konusu şirkete ait olan hisseleri yapılan anlaşma ile Didim Maril Hotel işletmecilerine ait olan bir şirkete usule ve yasalara uygun bir şekilde devredilmiş olup bu durum ticari bir işlemdir. Söz konusu hisseleri satın alan şirket, Bağarası Mahallemizde yarım kalan projeyi hızlandırmış, mahallemize kazandırmak adına çalışmalarına ara vermeden devam ettirmektedir.”dedi.

“BELEDİYENİN HİZMET ALDIĞI FİRMALARI SORDU”

AK Partili Yavuz açıklamasının devamında Hamzçebi’nin açıklamalarını seviyesiz olarak nitelerken Hamzaçebi’nin belediyeden ihale alan bazı şirketlere ortaklığı olduğunu ileri sürerek şu soruları sordu; “ Gerçekler bu kadar açıkken, Didim Belediye Başkanı Sn. Ahmet Deniz Atabay sırf algıyı terse çevirmek adına sufleyi yanlış yapmıştır. Kişi kendinden bilir işi! Devleti temsil eden bir İlçe Kaymakamına ve polislere ağza alınmayacak küfürler sarf eden alkollü birinin, zamanında uygulamış olduğumuz şirket Politikalarımıza vakıf olmadan siyaset adına böyle bir yönlendirmeye girme çabası siyaseten kifayetsiz, seviyesiz bir yaklaşımdır. Düzenlenen basın toplantısında Maya İnşaatın ortaklığının giderildiğine dair yayınlanan Ticaret Sicil İlanını işte belgesi diyerek gösterip ‘‘Gizli ortaklar!’’ iftirasını atarak eşim üzerinden yapılan bu saldırıda doğrudan algıyı tersine çevirmek adına yapılan bir eylemdir. Şimdi tarafıma yönelttiği sorularının cevaplarını aldığını düşündüğüm CHP’li Hamcaçebi’ye de benim bir kaç sorum olacak. Sayın Hamzaçebi Didim’de faaliyet gösteren Didim Zirai İlaç İnş. Ltd. Şti. ile 2016 yılında toplam 1.913.045,14 TL karşılığında mal ve hizmet alımı yapıldığı, bu işin 945.852,60 TL’sinin ödendiği, geri kalan 1.007.192,54 TL’lik kısmın doğrudan temin yoluyla alındığı, İlçede faaliyet gösteren Mavi Didim Bas. Yay. Ltd. Şti. Ne muhtelif basım ve çekim bedeli adı altında toplam 205.104, 59 TL ödeme yapılarak bu yolla söz konusu firmaya menfaat sağlandığı ve kurumun zarara uğratıldığı, İlçede faaliyet gösteren KİP Organizasyon Rek. Tur. İnş. A. Ş.’ye 2016 yılında toplamda 1.773.610,37 TL işçilik yaptırıldığı, bunun 1.502.446,33 TL’sinin ödendiği, yapılan işi 152.543,63 TL ile 4734 sayılı kanunun 21 f maddesi yani pazarlık usulü ile işçilik yaptırıldığı, 13.07. 2016 tarih ve 004931 nolu fatura ile 152.543,63 TL’sinin ödendiği kalan 1.621.066, 74 TL’sinin doğrudan temin yoluyla yaptırıldığı, bu suretle firmaya menfaat sağlandığı ve kurumun zarara uğratıldığı, İçişleri Bakanlığımız Mülkiye Müfettişleri tarafından Didim Belediyesinde yapılan incelemeler sonrasında raporlarda yer almıştır. Bu firmalardan Didim Zirai İlaç İnş. Ltd. Şti.’nin ortaklarından birinin siz olduğunuz yönünde Didim Kamuoyunda bir bilgi dolaşmaktadır. Siz bu şirket ortaklığınız olduğu yönünde dolaşan bilgiler için ne diyorsunuz? Ahmet Deniz Atabay’ın başkanlığını yaptığı Didim Belediyesinin müfettiş raporlarında yer alan söz konusu firmalara doğrudan temin ile aktarmış olduğu kaynaklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir belge yayınlamak gerekli ise alın işte size belge!” ifadelerini kullandı.

“ADALET ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ”

AK Partili Yavuz, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın olayıyla ilgili de sorular yönelterek, konuyu yargı süreci taşıdıklarını sözlerine ekledi ve şunları kaydetti; “Sayın Akif Hamzaçebi size son bir kaç soru; Didim Belediye Başkanı Sn. Ahmet Deniz Atabay, uğradığı saldırı sonrasında darp raporu almak için gittiği Didim Devlet Hastanesinin bahçesine geldikten sonra,kendisine kim tarafından ne söylemiş olabilir ki devlet hastanesinde tedavi olmaktan vazgeçen Sn. Atabay aracından inmeden devlet hastanesinden ayrılmış, sonrasında önce özel bir kliniğe sonra da Aydın ADÜ Hastanesine gitmeyi tercih etmiştir? Sayın Atabay’a gitmiş olduğu ADÜ Hastanesinde kan testi yapılmış mıdır? Yapıldıysa bu testin sonucu nedir? Partisinin eski genel başkanı Deniz Baykal gibi kendisinin de bir dönem kasetleri ortaya çıkan ve sonrasında bana komplo kuruldu diyerek videoda birlikte olduğu kadından şikayetçi olan Akif Hamzaçebi’nin, Didim’de bir kadına karşı taciz ve tecavüz iddialarına adı karışan, bir Belediye Başkanını savunması ve sırf algıyı tersine çevirmek adına iftiralarla saldırılarda bulunması, aslında kendilerinin nasıl bir organik ilişki içerisinde olduklarının en açık göstergesidir. Geçtiğimiz gün Didim Belediye Başkanı Sn. Ahmet Deniz Atabay’a yapılan menfur saldırıyı ilk kınayanlardan birisi olarak, bu iddialara cevap vermeyi her ne kadar gereksiz buluyor olsam da kamuoyunun aydınlatılması konusunda gerçekleri paylaşmanın doğru olacağı düşüncesiyle, gerçekten uzak iddialar ile itibarıma yönelik bu saldırıyı esefle kınıyor, tüm dava ve tazminat hakları saklı kalmak üzere Sayın Akif Hamzaçebi ile yüce Türk Adaleti önünde hesaplaşacağımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

19 Haz 2021 - 12:21 Aydin- Siyaset

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aydın Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aydın Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Bayram - samimi değilsiniz. halk sandıkta gereğini yapacaktır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Haziran 23:40


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?