Tiyatro kursiyer seçmeleri başladı

Kuşadası Belediye Tiyatrosu’nda yeni dönem eğitimleri başladı. Erkan Yücel Sahnesi’nde düzenlenen eğitimlere 30 yetişkin, 15 kadın, 20 genç, 40 çocuk kursiyer katılıyor.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kuşadası Belediye Tiyatrosu bünyesinde, farklı yaş gruplarına tiyatroyu sevdirmek ve yetenekli oyuncular yetiştirmek amacıyla kurulan Kuşadası Belediyesi Çocuk, Gençlik, Yetişkin ve Kadın Tiyatroları yapılan kursiyer seçmelerinin ardından eğitimlere başladı.

Kuşadası Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Nurten Helik ve Yönetmen Yardımcısı Hakan Kutay Pekgöz tarafından verilecek olan Çocuk Tiyatrosu eğitimleri her Cumartesi günü 8-13 yaş arası 40 kursiyerin katılımıyla, Gençlik Tiyatrosu eğitimleri 14-18 yaş arası 20 kursiyerin katılımıyla, Yetişkin Tiyatrosu eğitimleri her Pazartesi günü 30 kursiyerin katılımıyla, Kadın Tiyatrosu eğitimleri ise her Çarşamba günü 15 kursiyerin katılımıyla Kuşadası Belediyesi Erkan Yücel Sahnesi’nde yıl boyunca devam edecek.

“KÜLTÜREL GELİŞMEYİ SAĞLAYAN GİZLİ GÜÇLERDEN BİRİ DE TİYATRODUR”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, tiyatro eğitimlerinin kişisel gelişim konusundaki önemine dikkat çekerek, “Kuşadası Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda 7’den 70’e tiyatro eğitimlerine başladık. Şu anda 105 kursiyerimiz tiyatro eğitimi alıyor. Eğitimlerin sonunda sahne performanslarını hep birlikte izleyeceğiz. Özellikle çocuklarımız açısından bu konuya ağırlık veriyoruz. İsveç’te ortaokullardaki öğrencilerin tiyatro dersi görmeleri zorunludur. İnsanları birbirine karşı sorumlu olan toplum uygar toplumdur. Dayanışması olmayan, birbirine karşı sorumluluğunu bilmeyen insanlar ise toplum değil, bir yığındır. Kültürel gelişmeyi sağlayan gizli güçlerden biri de tiyatrodur. Öyle ki sanatsal yaratıyı en etkin biçimde topluma aktaran bir araç durumundadır. Tiyatro uyarı görevini yaptığı kadar, toplumu ortak komplekslerinden arındırır, onlara gerçek düşünce erkini, özgürlüğünü sağlar. Sosyal belediyecilik anlayışı içinde sanatsal ve eğitim alanındaki faaliyetlerimiz kesintisiz devam edecek” dedi.

29 Ekim 2019 Aydin/ Kuşadasi- Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?