Çocuklar modern bilimin temellerini deneylerle öğrendi

Kurulduğu 2013'ten bu yana 70 bin çocuğa bilim aşılayan Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait Bilim ve Deney Evi'nde yeni yaz döneminde de çocuklar bilimle buluşmaya devam ediyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Yapılan deneylerden ve öğrendikleri bilgilerden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen çocuklar, kendilerine böyle bir imkan verdiği için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.

ONLARCA DENEY YAPTILAR


Çocuklara eğitimler üçer haftalık periyotlar halinde veriliyor. Geçen hafta sonu eğitimini tamamlayan çocuklar üç hafta süren eğitimlerde doğal sabun yapımı, kan grubu testi, sigaranın zararları, asit-bazlar, iyotun süblimleşmesi, turuncunun dansı (potasyum iyodür ile civa klorür tepkimesi), enerji testi, optik deneyleri, sesin ne olduğu ve nasıl oluştuğu gibi birçok deney yaptı. Çocuklara katılım belgeleri eğitmenleri tarafından verildi.
Kimyadan biyolojiye, astronomiden fiziğe birçok konunun anlatıldığı üç haftalık eğitimin çok verimli geçtiğini belirten çocuklar, tekrar gelmek istediklerini belirtti. Bilim ve Deney Evi'ni çok sevdiklerini, burada bilmedikleri birçok konuyu eğlenerek öğrendiklerini söyleyen çocuklar, arkadaşlarını da beraberlerinde getirdiklerini söyledi.

BİLİM İÇİN 60'TAN FAZLA DÜZENEK


Efeler Mimar Sinan Mahallesindeki Yüksel Yalova Kültür Merkezi'nde yer alan Bilim ve Deney Evi'nde çocuklara bilim yasalarını anlatmak için 60'tan fazla düzenek yer alıyor. Çocuklar bir taraftan bu düzeneklerle bilim yasalarını öğrenirken, bir taraftan da deney evindeki malzemelerle yeni deneyler yapıyor. Bilim ve Deney Evi'nin amacı, fırsat eşitliği sağlayarak Aydınlı her çocuğun bilim merakını gidermek ve onlara bilim aşılamak. Bilim evinde en önem verilen konu ise, bu deneylerin günlük hayattan örneklerle yapılarak çocukların daha iyi kavramalarını ve konuların akıllarında kalmalarını sağlamak. Yedinci yılını dolduran Bilim ve Deney Evi'nde çocukların çok daha fazla duyu organına hitap edilip öğrendikleri bilgileri kalıcı hale getirmeye çalışılıyor.
‘BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİ VE ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ’
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınlı çocukların başarılı bir geleceğe sahip olmaları için Bilim ve Deney Evi'nin yıl boyu açık olduğunu belirtip bütün öğretmenleri ve öğrencileri beklediklerini söyledi.

İMZA : HABER MERKEZİ


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?