Kuşadası Özer Türk stadında oynanan maçı yaklaşık 400 Sökesporlu taraftar ile birlikte bin 500 Kuşadasısporlu taraftar takip etti. Kuşadası Belediye Başkanı Başkanı Özer Kayalı ile İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy ve ailesi birlikte maçı izledi. Maçta Söke'den gelen çevik kuvvet ekipleriyle birlikte saha içinde ve tribünde yaklaşık 160 polis görev yaptı. Maçın İlk 20 dakikasında birer atak geliştiren her iki ekip, kaygan zemin nedeniyle futbolcular sık sık düşmesi dikkat çekti. İlk yarıda uzun toplarla defansın arkasına sarkmaya çalışan her iki takımda istediğini elde edemeyince ilk yarı golsüz eşitlikle sona erdi. İkinci yarı ile birlikte etkili olmaya çalışan arzulu ve istekli bir futbol ortaya koyan Kuşadasıspor sağlı sollu ataklarla rakip kalede gol aramaya çalıştı. 45-60 dakikaları aralığından etkili olan Kuşadasıspor, 63. dakikada kale önündeki topu uzaklaştıramayınca kalesinde golü gördü. Sağ kanattan atılan ortada ceza alanı içinde topu önünde bulan Gökhan Demir'in sert şutunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 0-1. Golün ardından oyuna ortak olmak isteyen Kuşadasıspor, 73. dakikada ceza sahası dışında sağ taraftan kazanılan serbest vuruşta, Efe'nin yerden kullandığı sert şut ceza sahasını karıştırdı, topla buluşan Burak skora dengeye getirdi: 1-1. 87. dakikada Kuşadasıspor ceza sahası içerisinde takımına beraberliği sağlayan Burak, Emre Bozatlı’yı düşürünce kazanılan penaltıyı kullanan Tolga topu kaleci ile ayrı ayrı köşelere göndererek 1-2'lik skoru tayin etti.
Stad : Özer Türk
Hakemler : Mustafa Yerli xx, Ersin Azkaç xx, Refik Erim xx
KUŞADASISPOR: Süleyman xx , Serhat x, Burak x (Dk.90 İsmet?), Devran x, Efe xxxx, Abubakar Haji xxx, Kaan Bartu xx, Murat Çaydemir xxx, Amponsah xx (Dk.84 Hüseyin x), Caner xxx (Dk.82 Yiğitcan x), Fatih xx
SÖKESPOR: Mert x, Gökhan Bulut x, Ali Aykan x, Ersen x, Aykut x, Tolga x, Recep xx (Dk.84 Çağlar x), Timurcan xx (Dk.55 Hüseyin x), Rıza x (Dk.70 Uğur x), Emre Bozatlı xxx, Gökhan Demir xxx
Sarı Kartlar: Efe, Caner (Kuşadasıspor) - Mert, Ali Aykan, Recep, Timurcan, Rıza, Uğur (Sökespor)
Derbinin galibi Sökespor!
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 7. grupta oynanan Aydın derbisinde gülen ekip 2-1lik skorla Sökespor oldu. Yağmurun ıslattığı bozuk bir zeminde sıkı bir güvenlik önlemi altında oynanan maçta Sökespor, aldığı galibiyetle Kuşadasısporu ligin dibine perçinledi.
Yorumlar
Trend Haberler
![Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/fdsfhgh.jpg)
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
![Nazilli’de seferberlik](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/nazillide-temizlik-seferberligi-43001070ab94107956f8089416ed39b1.jpg)
Nazilli’de seferberlik
![Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c602.jpg)
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
![Aydın'da yıkım devam ediyor](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/yikimaydin.jpg)
Aydın'da yıkım devam ediyor
![Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c625.jpg)
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
![Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/afyonda-42-mahalleye-elektirik-v.png)
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi