Reklamı Kapat

TCDD 24 sürekli işçi alımı yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) işçi alımı duyurusu yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı SBB ve İŞKUR üzerinden yayımlana duyurulara göre, TCDD’ye sürekli işçi alımı yapılacağı aktarıldı. Başvurular bugün itibarıyla alınmaya başlandı. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları sağlaması gerekmektedir.

TCDD İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı

24 DAİMİ İŞÇİ ALIMI İÇİN ADAYLARIN AŞAĞIDA YER ALAN HUSUSLARI DİKKATLE OKUMALARI GEREKMEKTEDİR.

1)  İlanlarımıza başvurular, İŞKUR’un internet sitesi üzerinden 23.10.2023-27.10.2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

2)  Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

3)  İŞKUR’ca bildirilecek NİHAİ LİSTEDE YER ALACAK ADAYLAR, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü internet sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.)yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarakwww.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde ilan edilen tarihler arasında, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İşçi ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Hacıbayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlüsınava alınmayacaktır.

4)  İŞKUR’ca bildirilecek nihai listede yer alacak adayların evrak teslimi neticesinde sınava girip giremeyecekleri evrakteslim süresinin bitiminden sonra açıklanacaktır. Eksik veya uygun olmayan evrakla başvuran adayların evrakları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

5)  Sözlü sınav, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Hacıbayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARAadresinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar evrak teslimi sonrası internet sitemizden duyurulacaktır.(www.tcddtasimacilik.gov.tr)

6)  TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır. TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

7)  Sadece 18-35 yaş arası ve sadece erkek adaylar başvuru yapacaktır. (İşyerlerimiz ağır ve tehlikeli iş kapsamında olduğundan ve işçilerin beden gücüyle çalışması gerektiğinden dolayı erkek adaylar istihdam edilecektir.)

8)  Sınava giren adaylar 100 puan üzerinden değerlendirilir. Puanlamanın 50 puanlık kısmı adayın fiziki yeterliliğinin, ifade becerisinin, uygulama yapıldığı takdirde pratik bilgisinin değerlendirildiği “BECERİ” alanından, kalan 50 puanlık kısmı ise adayın teorik bilgisi, iş deneyimi, kavrama bilgisinin ölçüldüğü “MESLEKİ YETERLİLİK” alanından oluşur. Değerlendirme neticesinde toplam 60 puan altında kalan adaylar başarısız sayılır.

9)  Yapılacak sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylardan tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi ÜniversiteHastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir. (Özel hastanelerden alınacak raporlar kabul edilmeyecektir.)

10)  7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı İş Kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesifeshedilenlerden; TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim, kurs ve staj giderlerinin 1⁄2 ’si oranında tazminat talep edilir.

11)  İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık A.Ş. yetkilidir.

Başvuru Yeri
TCDD işçi alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu (iŞKUR) web sayfası üzerinden gerçekleştirilecek. Adayların İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, ilgili işçi alımlarına başvuru yapabilirsiniz.

25 Eki 2023 - 21:05 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Aydın Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aydın Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.