Aydın’ın nüfus bakımından en büyük ilçesi olan Efeler’in 83 mahallesinde muhtarlık seçimleri sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Gerçekleştirilen seçim sonucunda ilçede kadın muhtar sayısı arttı. Efeler’de 4 olan kadın muhtar sayısı, 31 Mart’ta gerçekleştirilen seçimlerde 9’ye yükseldi.
YENİDEN SEÇİLDİLER
Mimar Sinan Mahalle Muhtarlığı’na Gurbet Çamoğlu, Fatih Mahalle Muhtarlığı’na Yıldız Karadaş Taşçıoğlu, Mesudiye Mahalle Muhtarlığı’na Funda Şenemre ve Girne Mahalle Muhtarlığı’na Şule Çıvkaroğlu yeniden seçilerek güven tazeledi.
İLK KEZ SEÇİLDİLER
Bu mahallelerin yanı sıra 5 mahallede de kadın adaylar sandıktan zaferle çıktı. Gerçekleştirilen seçim sonucunda Efeler Mahalle Muhtarlığı’na Elif Cesaretli, Kurtuluş Mahalle Muhtarlığı’na Funda Utaş, Dereköy Mahalle Muhtarlığı’na Nilüfer Özbaş, Meşrutiyet Mahalle Muhtarlığı’na Şefika Uysal ve Yedieylül Mahalle Muhtarlığı’na Özlem Öz seçildi.
Mesudiye Mahalle Muhtarı Funda Şenemre
Yedieylül Mahalle Muhtarı Özlem Öz
Dereköy Mahalle Muhtarı Nilüfer Özbaş
Fatih Mahalle Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu
Girne Mahalle Muhtarlığı’na Şule Çıvkaroğlu
Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Gurbet Çamoğlu
Efeler Mahallesi Muhtarı Elif Cesaretli
Kurtuluş Mahalle Muhtarı Funda Utaş