Okul bahçesinde gerçekleşen sergiye Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve eşi, Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydan Aşık Turgut, Didim İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Susam, Didim Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürü Oktay Doğanlı, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
9 AYDA 11 BİN KURSİYER EĞİTİM ALDI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program HEM Müdürü Oktay Doğanlı, günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştirdi. HEM içerisinde verdikleri eğitimlerin bilgilerini veren Doğanlı konuşmasında, 2 bin 189 kursiyere mesleki kurs; 9 bin 59 kursiyere genel kurs olmak üzere sosyal, sportif, kişisel gelişim ve engelli bireylerin ailelerine yönelik kurslarda dahil 6 bin 163 kadın, 5 bin 85 erkek kursiyere eğitim vererek 9 aylık sürede toplam 11 bin 248 kursiyerin eğitim aldığını açıkladı. Yabancı vatandaşların sosyal entegrasyonunun sağlanması adına ise 266 yabancı vatandaşa Türkçe eğitimi kursunun açılarak, eğitimlerin verildiğini söyledi.
Yapılan konuşmalar sonrasında Kaymakam Kuruca’ya HEM öğrencilerinin hazırladığı resmin hediye edilmesinin ardından, Kaymakam Kuruca, Garnizon Komutanı Albay Saçan, Milli Eğitim Müdürü Sait Üstündağ ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Doğanlı serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergi açılışı ardından ilçe protokolü, bulunan stantları ve sergilenen el emeği ürünleri tek tek gezerek, kursiyerler ile sohbet etti.