Başkan Şam yaşanan süreçle ilgili bilgiler vererek;

"İlçemizde faaliyet gösteren taksici esnafımız, artan maliyetleri neden göstererek taksimetre ücretlerinin arttırılmasını istemiştir. Bizler oda olarak esnafımız adına zam talebimizi Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne resmi yazıyla iletmemize rağmen, esnafımız Kent Meydanında basın açıklaması yapma kararı almıştır. Bu karar üzerine İlçe Kaymakamımız Sayın Can Kazım Kuruca’nın talimatları doğrultusunda basın açıklamasının bir gün öncesi odamızda taksi durak başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıya Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amiri ile Trafik Büro Amiri de katılmıştır. Toplantıda basın açıklaması yapmanın bir sıkıntı olmayacağı, fakat yol kapatma, eylem vb. durumların gerçekleştirilmek istenmesi üzerine müdahale yapılacağı ve buna izin verilmeyeceği esnafımıza iletilmiştir. Durak başkanları da basın açıklamasının haricinde herhangi bir konvoy ve eylem yapılmayacağının sözünü vermiştir. Taksici esnafımız, belirtilen saatte Kent Meydanında toplanarak basın açıklamasında bulunmuştur."dedi.

Didim Belediyesi ilaçlamada park sıkıntısı için çağrı yaptı Didim Belediyesi ilaçlamada park sıkıntısı için çağrı yaptı

Didim Soforler Odasindan Taksicilerin Eylemi Tepkiolaylar Bizi Uzdu 476413 9648D125B387C5Fbf025517Fa1213Bfc

Taksicilerin eylemine üzüldüklerini belirten Oda başkanı Şam "Bu esnada bizler Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası yönetimi olarak daha önceden randevu aldığımız Didim Belediye Başkanı Sayın Hatice Gençay hanımefendiye hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştuk. Belediye başkanımızla esnafımızla ilgili sohbet ederken, 50’ye yakın taksi maalesef Didim Belediyesi’nin önüne gelmiştir. Taksici esnafı, bu esnada belediye önünde yolu kapatmaya çalışmış, üzücü görüntüler yaşanmıştır. Yükselen sesler üzerine Belediye Başkanımızla birlikte belediye önüne inerek, taksici esnafımızın bu hareketini doğru bulmadığımızı kendilerine ilettik ve buradan uzaklaşmalarını istedik.

Didim Soforler Odasindan Taksicilerin Eylemi Tepkiolaylar Bizi Uzdu 476413 240834213C8B8D665E3E59Aac538F1E7

Biz taşımacı esnafın ilgili mercii Aydın Büyükşehir Belediyesi’dir. Biz oda yönetiminin Didim Belediye Başkanımıza hayırlı olsun ziyareti yaptığımız esnada taksici esnafımızın Didim Belediyesi’ne yaptığı bu girişim, maalesef bizleri derinden üzmüştür ve Didim Belediye Başkanımız Sayın Hatice Gençay’a karşı mahcup durumda bırakmıştır.

Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası, adından da anlaşılacağı üzere sadece taksicilerin odası değildir. Odamızda minibüsçülük, servis aracı işletmeciliği, su yolu taşımacılığı, kara yolu ile yük taşımacılığı, oto galericilik ve oto kiralama meslek grupları da yer almaktadır. Taksicilerin yaptığı bu hareket bizlere, oda yönetimine ve tüm oda üyelerine karşı yapılmıştır.

Didim Soforler Odasindan Taksicilerin Eylemi Tepkiolaylar Bizi Uzdu 476413 33Eba86A8C4Ed496Df82C65A7Ea2B8Ce

Bunun siyasi bir komplo olduğuna ve odanın yıpratılmaya çalışıldığına inanıyoruz. Fakat bilinmelidir ki oda yönetimimiz buna izin vermeyecektir. Taksici esnafının bu hareketi siyasi malzeme yapılmamalıdır. Yaşanan olaylar nedeniyle Didim Belediye Başkanımız Sayın Hatice Gençay’dan esnafımız adına özür diliyor, üzüntümüzü dile getiriyoruz. Esnafımızın ilçemiz genelinde benzer olaylara karışmamasını ve bu gibi görüntülerin tekrarlanmamasını istiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN