Aydın Lisesi’nin bahçesinde ALMED Başkanı Selma Böceklioğlu Dündar ve yönetiminin ev sahipliğinde, geleneksel pilav günü etkinliği düzenlendi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi gören etkinliğe Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Aydın Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Taşkın Cerit ve çok sayıda mezun katıldı.
"KİMSEYİ ZORLAYAMIYORUZ"
Etkinlikte konuşan ALMED Başkanı Dündar, dernek olarak Aydın Lisesi’ne ve öğrencilerine sahip çıkmayı amaçladıklarını söyledi. Derneğin 2005 yılında kurulduğunu, yönetim olarak da 2013 yılından bu yana görevde bulunduklarını anlatan Dündar, “Aydın Lisesi mezunu olan 14 üniversite öğrencimize ayda 750 lira burs veriyoruz. Verdiğimiz bursta para miktarının ve öğrenci sayısının az olduğunu biliyoruz. Hele ki Aydın Lisesi gibi güçlü bir derneğin. Hayat şartları da biraz bunu gerektiriyor. Eskiden bu bursları öğrencilerimize verebilmek için geziler, yemekler yapardık. Şimdi yapamıyoruz, yapsak da gelen olmuyor. Kimseyi zorlayamıyoruz” dedi. Pilav günü etkinliğine katılan ve bağışta bulunan herkese teşekkür eden Dündar, hayatını kaybeden mezunlara da Allah’tan rahmet diledi. Aydın Lisesi Müdürü Serkan Akyol da, okulun faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
HEP BİRLİKTE MARŞ SÖYLEDİLER
Daha sonra hep bir ağızdan Aydın Lisesi marşını söyleyen mezunlar, kendilerine ikram edilen pilav ve ayran ile lokmadan tüketti. Öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla da sohbet etme fırsatı bulan mezunlar, birbirlerine okul anılarını anlatıp hasret giderdi.