Efeler’in dar sokaklarına ’Çöp Taksi’ çözümü Efeler’in dar sokaklarına ’Çöp Taksi’ çözümü

AK Parti İl Başkanlığı’nda 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi’nin 64. yıldönümü nedeniyle yapılan açıklamaya AK Parti Aydın Milletvekilleri Seda Sarıbaş, Ömer Özmen, İl Başkanı Gökhan Ökten, İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır, Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın ile partililer katıldı.

“SİLİNMEZ BİR LEKE”


27 Mayıs darbesi ile Türk demokrasisine ilk hançerin saplandığını dile getiren İl Başkanı Gökhan Ökten, “Toplum mühendisliğinin temelleri, Cumhuriyet döneminde gerçekleştirilen ilk darbe olan 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi ile atılmıştır. 27 Mayıs Darbesi, milli iradeden kopan bir zihniyetin ürünü olarak vicdanlara, hukuka, tarihe ve insanlığa silinmez bir leke bırakmıştır. Dönemin tek partili CHP yönetimiyle girdikleri seçim yarışında rekor oyla iktidara gelen Adnan Menderes ve yol arkadaşları, kısa süre içinde gerçekleştirdikleri projelerle Türkiye’ye çağ atlatmışlardır. Milletimizin milli ve manevi değerlerini Anadolu’dan silmeye çalışan CHP iktidarının anti-demokratik uygulamalarını izale etmiş, tek parti rejiminin en büyük ayıplarından “Türkçe Ezan” uygulamasını kaldırarak Anadolu’nun Ezan-ı Muhammedi’ye olan özlemini gidermişlerdir. Devlet ve vatandaşın kuvvetli bağından rahatsız olanlar çeşitli yalan ve iftiralarla 1960 yılında, askerin namlusunun Çankaya Köşkü’ne çevrilmesini sağlamışlardır” diye konuştu.

Ak Parti 27 Mayis Darbesini Unutmadi 473742 7599242Ffa6E8B5E17F2E7A8E96D09De

“DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ”


Ökten, “Doğrudan millete savaş açan cuntacı zihniyet, demokratik yönetime anti-demokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklamış, tiyatrovari “Yassıada Yargılamaları” ile masum insanları hukuk dışı şekilde idam etmiştir. İdam edilenler Milletin Vekilleri değil bilakis demokrasi ve milli iradeye olan inançlarıyla Türk Milleti olmuştur. Üzerinden yarım asırdan fazla geçmesine rağmen benzer bir senaryo da 15 Temmuz’da sahnelenmeye çalışılmıştır. Ancak Milletimiz vakur duruşuyla, millet iradesi üzerinde tahakküm kurmak isteyenlerin oyunlarını 15 Temmuz’da son kez bozmuş; Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 15 Temmuz’da demokrasi düşmanlarına en büyük dersi vermiştir. Bu vesile ile Türkiye’de darbe dönemlerinin kapandığını ve darbelere karşı mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtiyor; demokrasi ve özgürlüklerin daim olması adına canlarını feda eden Adnan Menderes ile Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diyerek demokrasi ve milli iradeye düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade etti.

Ak Parti 27 Mayis Darbesini Unutmadi 473742 8221B6Bdbc68Eede089949Ebdfa9897C

Muhabir: KAZIM YÖRÜKCE