Aydın’ın İncirliova ilçesinde yaşayan 51 yaşındaki Ümit Yaşar, yaklaşık 25 yıl önce gönüllü olarak kan vermek isteyen vatandaşların isim, telefon ve kan gruplarının yazılı olduğu bir defter oluşturmaya başladı. Binlerce ismin yer aldığı defterini sürekli güncelleyen Yaşar, kana ihtiyaç duyan hasta ve yaralı vatandaşlara, yıllarca defterinden bulduğu gönüllü vatandaşlardan kan temin ederek yardımcı oldu. Şimdiye kadar başta İncirliova olmak üzere Aydın ve Türkiye’nin çeşitli illerinden binlerce vatandaşın hayata tutunmasını sağlayan Yaşar, vatandaşların kan bulmasına yardım etmesi nedeniyle ‘yürüyen kan bankası’ olarak tanındı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yaptığı iyiliklerle de adından sıklıkla söz ettiren Yaşar, ‘kan bankası’ görevine devam edeceğini açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yaşar, “Üzgünüm, yoruldum. Sağlık sebeplerinden dolayı kan bankası görevimi bırakıyorum” ifadelerini kullandı. Çeşitli sağlık sorunları yaşadığı bilinen Yaşar, belediyede çalıştığı dönemlerde de kan bankası görevini yürütmüştü.
‘Yürüyen Kan Bankası’, görevini bıraktı
Aydın’da kan bağışçıları ile kana ihtiyacı olan vatandaşları buluşturarak, binlerce kişinin hayata tutunmasını sağlayan Ümit Yaşar, sağlık sorunları nedeniyle ‘Kan Bankası’ görevini bıraktığını açıkladı.
Trend Haberler
![Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/fdsfhgh.jpg)
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
![Nazilli’de seferberlik](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/nazillide-temizlik-seferberligi-43001070ab94107956f8089416ed39b1.jpg)
Nazilli’de seferberlik
![Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c602.jpg)
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
![Aydın'da yıkım devam ediyor](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/yikimaydin.jpg)
Aydın'da yıkım devam ediyor
![Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c625.jpg)
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
![Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/afyonda-42-mahalleye-elektirik-v.png)
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi