Havaların iyice ısınmasıyla Nazilli’de, türüne az rastlanan örümcekler ortaya çıkmaya başladı. İlçede her yaz sık sık görülen zehirli örümcek türleri arasında yer alan zehirli uğur böceği örümceği (Eresus cinnaberinus) Yeşil Mahalle’de bulunan hastane bahçesinde, yeşil yengeç örümceği olarak bilinen örümcek türü ise Yukarı Yakacık Mahallesi’nde cep telefonu ile vatandaş tarafından görüntülendi. Vatandaşlar, dünyada tehlikeli örümcekler arasında yer alan zehirli uğur böceği örümceği ve yeşil yengeç örümceği ile ilk kez karşılaştıklarını söyledi.
“DERİ HASARI VERİYOR”
Daha önce haberlerde gördükleri örümceğin fotoğraflarını çeken vatandaş ise, “Uğur böceği örümceğinin çıplak elle dokunulduğunda toksin salgıladığını ve alerjiye sebep olduğunu okumuştum. Her ne kadar zehirli olarak bilinse de ölümcül zehir taşımadığını, zehrinin insanlarda fazla kaşıntı gibi deri hasarı verdiğini öğrendim. Fakat yeşil yengeç örümceğiyle ilgili hiçbir bilgi sahibi değilim.” Dedi.