Akademik başarılarla herkesin parmakla gösterdiği Nazilli Fen Lisesi öğrencilerine okul bahçesinde özel bir mezuniyet gecesi düzenledi. Törene Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Atay, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Şube müdürü Hüseyin Uçgun, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Bu sene 10’ncu mezuniyet töreninde Nazilli Fen Lisesi’nden 104 öğrenci mezun oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören protokol konuşmalarıyla devam etti. Ardından mezun öğrenciler müzik ve alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. Burada ilk olarak sırayı paylaşan Aleyna Dinmez, Egehan Algül ve Beyza Atay’a başarı belgeleri ve ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Daha sonra mezun öğrencilere temsili diplomaları dağıtıldı. Son olarak mezun öğrenciler aynı anda yeni hayatın umutlarla dolu olması için keplerini havaya fırlatarak mezuniyet töreni sona erdi.
“ÜLKEMİZİN VE DÜNYANIN GELECEĞİNE YÖN VERECEKSİNİZ”
Mezuniyet gecesinde bir konuşma yapan Nazilli Fen Lisesi Müdürü Ali Çomruk, “Bugün 10. mezunlarımızı verdiğimiz bugün de 4 sene önce ailelerimizden teslim aldığımız öğrencilerimizi bilgi, becerilerle hayata ve üstü öğrenime hazır bir şekilde donanmış olarak mezun etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz Bugün Nazilli Fen Lisesi Türkiye'deki tüm sınavlı okullar arasında üniversite sınav sonuçlarına göre ilk 20’deki yerini alarak Türkiye'mizin ve bölgemizin en önde gelen Fen liselerinden biri haline gelmiştir. Ülkemizin ve dünyanın geleceğine yön verecek olan sevgili öğrencilerimize yükseköğretim kurumları sınavında başarılar diliyorum” dedi.
Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’te mezun öğrencilere yeni hayatlarının iyilik, güzelliklerle dolu olmasını diledi.